(VIDEO) JOVELJIĆ HIT MLS LIGE Dao gol u 96. minutu i prestigao Mesija, pa se povredio
Bivši fudbaler Crvene zvezde - Dejan Joveljić, nastavio je sa sjajnom formom i postigao pobedonosni gol u 96. minutu za pobedu Sporting Kanzasa nad Šarlotom - 2:1.
Idan Toklomati, nekda velika želja upravo Crvene zvezde, postigao je pogodak i tada se činilo da će Šarlot rutniski slaviti u ovoj utakmici.
Domaći tim je u trećem minutu nadoknade došao do izjednačenja preko Mejsona Toje, a onda je Dejan Joveljić odlučio da postane heroj tima. Odlično je procenio situaciju, sačekao loptu na drugoj stativi i ubacio je u mrežu. Pri tom poduhvatu je uspeo da se i povredi.
ARE YOU SERIOUS?!
Two @SportingKC goals in stoppage time! Have they just stolen all three points? 😮 pic.twitter.com/ahFh2U0ULQ— Major League Soccer (@MLS) June 26, 2025
Joveljić je tako došao do 11. pogotka u MLS ligi i nalazi se na trećem mestu liste strelaca. Najbolji golgeter je Tai Bariba (13) i Sem Saridž (15). Zanimljivo, napadač Kanzasa se nalazi ispred Lea Mesija koji je postigao 10 golova.