Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ODRŽANA KOMEMORACIJA ZA POBIJENE SRBE NAKON ”OLUJE” Tri decenije bez pravde

25.08.2025. 14:56 15:00
Piše:
Izvor:
Dnevnik/
Josip Bandić/Cropix
Foto: Josip Bandić/Cropix

KNIN: Predsednik Srpskog narodnog veća (SNV) Boris Milošević danas je na komemoraciji za civilne žrtve rata ubijene tokom i nakon akcije Hrvatske vojske, u tzv „Oluji” u selu Plavnom i njegovom zaseoku Grubori pored Knina, izjavio:.

„Trideset godina posle znamo da do pravde nije došlo, ne znamo ko je ubojica, ne znamo ni ko je zataškao, ko je učinio sve da se zločin zataji, a ono što je najstrašnije je to što mi ne znamo, da, ipak, zna jako puno ljudi i oni s tim mogu živeti”, kazao je Milošević prisetivši se 1995. godine i stradanja Srba posle „Oluje” i šestoro ubijenih civila u Gruborima.

Zato su Grubori postali simbol stradanja Srba posle „Oluje” iako su se i u ostalim zaseocima Plavna dogodilo 20 slučajeva ubijanja. 

Izvor:
Dnevnik/
Piše:
Pošaljite komentar