SLETELI NA AERODROM, A PRTLJAG OSTAO U ŠPANIJI Putnici ostali u čudu, NIJEDAN KOFER NIJE UKRCAN U AVION
Putnici na letu sa Tenerifa za Berlin doživeli su neprijatno iznenađenje po sletanju, kada su na aerodromu saznali da nijedan komad prtljaga nije prevezen avionom.
Tek po sletanju, kada su se okupili oko trake za preuzimanje prtljaga, postalo je jasno da će čekati uzalud.
Prema pisanju Aerotelegrapha, reč je o letu niskotarifne britanske kompanije EasyJet, na kojem su putnici ostali potpuno bez prtljaga zbog tehničkog kvara u utovarnom delu aviona. Let je čak stigao ranije od plana, što je u prvi mah izazvalo oduševljenje putnika – ali se situacija ubrzo pretvorila u potpuni preokret kada su shvatili da kofera nema.
"Nijedan kofer nije ukrcan"
Kompanija je saopštila da je tehnički problem sprečio ukrcavanje prtljaga, zbog čega nijedan kofer nije napustio Tenerife. EasyJet se izvinio putnicima, navodeći da je sve torbe poslao prvim mogućim sledećim letom, uz obezbeđenu nadoknadu za neophodne troškove – uključujući kupovinu odeće i higijenskih proizvoda, što su potvrdili i iz Bilda.
Putnici satima bez informacija
Ono što je dodatno razbesnelo putnike bila je potpuna tišina nakon sletanja. Informacije nisu stizale sve dok nervoza na aerodromu nije dostigla vrhunac, a osoblje je potvrdilo da se prtljag uopšte ne nalazi u avionu. Incident je otvorio pitanje pouzdanosti utovarnih procedura i komunikacije prema putnicima, naročito tokom prazničnih i turističkih špiceva, kada avio-kompanije beleže najveći pritisak.