Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

NOVOSAĐANI KUPILI BEČEJSKU FLORU Fabrika prešla u vlasništvo Preston Holdinga! Planiraju se NOVA ULAGANJA i modernizacija

05.02.2026. 18:28 18:33
Piše:
Izvor:
Moj Bečej
флора
Foto: Printscreen/Facebook/Flora Foods

Fabrika prehrambenih proizvoda Flora iz Bečeja dobila je novog vlasnika, nakon što je novosadski Preston Holding preuzeo kompletan vlasnički udeo u kompaniji Flora Foods Bečej.

Dosadašnji vlasnik bila je holandska Wheat corn holding b.v.

Iz Preston Holdinga saopšteno je da ova akvizicija predstavlja početak nove razvojne etape za bečejsku fabriku, uz planirana ulaganja u modernizaciju proizvodnje, proširenje kapaciteta i intenzivniju saradnju sa domaćim poljoprivrednicima. Kako navode, cilj je jačanje konkurentnosti pogona u Bečeju, ali i stvaranje osnove za veći izvoz i operativno unapređenje poslovanja.

Preuzimanje Flore deo je šire investicione strategije Holdinga, koja je usmerena na proizvodne kompanije sa izraženim potencijalom rasta. U tom kontekstu podseća se i da je Preston Holding ranije, zajedno sa MK Grupa, bio suvlasnik MK Logistika, iz koje je izašao u skladu sa sopstvenim investicionim planovima.

Vlasnik Preston Holdinga, Davor Milićević, dobitnik je priznanja „Najevropljanin“ za menadžment u privredi za 2019. godinu, koje mu je dodelila beogradska organizacija Prva Evropska kuća.

Za Bečej, ova promena vlasništva otvara mogućnost novih investicija i dodatnog zapošljavanja, dok se u lokalnoj zajednici očekuje da će najavljeni razvojni ciklus doprineti jačanju industrijske baze grada, piše portal Moj Bečej.
 

Izvor:
Moj Bečej
Piše:
Pošaljite komentar
Novosadski lanac kafića Loft ima novog vlasnika AKVIZICIJA DELO REGIONALNIH PRETENZIJA 

Novosadski lanac kafića Loft ima novog vlasnika AKVIZICIJA DELO REGIONALNIH PRETENZIJA 

15.01.2026. 19:46 19:49