Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

OZELENJAVANJE U OPŠTINI BAČKA PALANKA Sadiće se više od 1.000 mladica drveća i žbunja EVO KAD POČINJU RADOVI

07.04.2026. 09:53 09:59
Piše:
Izvor:
Dnevnik
бачка паланка
Foto: JKP Komunalprojekt

Sadnja više od 1.000 sadnica drveća i ukrasnog rastinja najavljena je uskoro u Bačkoj Palanci, kada će radnici JKP „Komunalprojekt” posaditi 370 sadnica listopadnog i četinarskog drveća u širem centru Bačke Palanke, uz 750 sadnica raznovrsnog žbunastog rastinja.

Takođe, na teritoriji svih naseljenih mesta, biće posađeno sezonsko cveće. 

Radovi će početi početkom maja, a očekivanja su da budu završeni za mesec dana. Prolećno uređenje finansira se iz budžeta opštine, a glavni gradski trg i trgove u 13 naselja, Čelarevu, Despotovu, Gajdobri, Novoj Gajdobri, Silbašu, Paragama, Pivnicama, Neštinu, Viziću, Obrovcu, Tovariševu, Mladenovu i Karađorđevu krasiće više od 5.000 sadnica cveća. 

- Nastavljamo sa planiranim radovima na ozelenjavanju grada i svih naseljenih mesta opštine, sa ciljem unapređenja kvaliteta životne sredine i vizuelnog identiteta urbanih celina. Poseban akcenat stavili smo na uređenje užeg centra grada, koji nakon nedavnog parternog preuređenja dodatno upotpunjavamo zelenim i cvetnim sadržajima – naveli su iz opštine Bačka Palanka.  
U oktobru je posađeno oko 5.500 jesenjih lukovica tulipana, narcisa, zumbula, muskari, kao i oko 5.200 komada jesenjeg cveća, viola i hrizantema, a u čijoj lepoti građani imaju prilike da uživaju tokom prvi prolećnih dana, kaže v. d. direktora JKP „Komunalprojekt” Jelena Kojić. Po njenim rečima, u decembru je, u Ulici cara Lazara posađeno 200 lipa, u cilju zaštite i očuvanja diverziteta.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar