Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

IRAN ĆE ODBITI PLAN SAD Ništa od otvaranja Ormuskog moreuza dok se Vašington ne obaveže da će uraditi ovo I TEHERAN IMA SVOJE CRVENE LINIJE

07.05.2026. 20:11 20:14
Piše:
Izvor:
Telegraf.rs
d
Foto: Tanjug/Amirhosein Khorgooi/ISNA via AP

Visoki iranski zvaničnik poručio je da Iran neće dopustiti SAD da ponovno otvori Ormuski moreuz "nerealnim planom", a zatim izađe iz rata bez plaćanja odštete "za svu štetu nanesenu Iranu", prenosi iranska državna televizija Press TV.

Mohsen Rezaei, dugogodišnji savetnik pokojnog vrhovnog vođe Alija Hameneija, govorio je o američkom predlogu od 14 tačaka koji je Vašington preko posrednika dostavio Iranu. SAD se nada da će mirovni plan postaviti temelje za memorandum o razumevanju kojim bi se ponovno otvorio strateški važan plovni put i okončao rat.

Rezaei je naglasio da zadovoljavajući ishod pregovora Teherana i Vašingtona mora uključivati "opipljivu korist", a ne samo "pompozan gest" kakav, prema njegovim rečima, SAD pokušavaju da ponude.  

Dodao je da će Islamska Republika tražiti svoja prava i ratnu odštetu čak i ako SAD povuče svoje snage iz regiona. 

"Trpeli smo ih 47 godina i nastavićemo putem otpora", rekao je Rezaei, bivši komandant Iranske revolucionarne garde, prema navodima državnih medija.

(Telegraf.rs)

 

Izvor:
Telegraf.rs
Piše:
Pošaljite komentar