clear sky
23°C
25.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ИРАН ЋЕ ОДБИТИ ПЛАН САД Ништа од отварања Ормуског мореуза док се Вашингтон не обавеже да ће урадити ово И ТЕХЕРАН ИМА СВОЈЕ ЦРВЕНЕ ЛИНИЈЕ

07.05.2026. 20:11 20:14
Пише:
Извор:
Telegraf.rs
d
Фото: Tanjug/Amirhosein Khorgooi/ISNA via AP

Високи ирански званичник поручио је да Иран неће допустити САД да поновно отвори Ормуски мореуз "нереалним планом", а затим изађе из рата без плаћања одштете "за сву штету нанесену Ирану", преноси иранска државна телевизија Press ТВ.

Мохсен Резаеи, дугогодишњи саветник покојног врховног вође Алија Хаменеија, говорио је о америчком предлогу од 14 тачака који је Вашингтон преко посредника доставио Ирану. САД се нада да ће мировни план поставити темеље за меморандум о разумевању којим би се поновно отворио стратешки важан пловни пут и окончао рат.

Резаеи је нагласио да задовољавајући исход преговора Техерана и Вашингтона мора укључивати "опипљиву корист", а не само "помпозан гест" какав, према његовим речима, САД покушавају да понуде.  

Додао је да ће Исламска Република тражити своја права и ратну одштету чак и ако САД повуче своје снаге из региона. 

"Трпели смо их 47 година и наставићемо путем отпора", рекао је Резаеи, бивши командант Иранске револуционарне гарде, према наводима државних медија.

(Telegraf.rs)

 

Извор:
Telegraf.rs
Пише:
Пошаљите коментар