ИРАН ЋЕ ОДБИТИ ПЛАН САД Ништа од отварања Ормуског мореуза док се Вашингтон не обавеже да ће урадити ово И ТЕХЕРАН ИМА СВОЈЕ ЦРВЕНЕ ЛИНИЈЕ
Високи ирански званичник поручио је да Иран неће допустити САД да поновно отвори Ормуски мореуз "нереалним планом", а затим изађе из рата без плаћања одштете "за сву штету нанесену Ирану", преноси иранска државна телевизија Press ТВ.
Мохсен Резаеи, дугогодишњи саветник покојног врховног вође Алија Хаменеија, говорио је о америчком предлогу од 14 тачака који је Вашингтон преко посредника доставио Ирану. САД се нада да ће мировни план поставити темеље за меморандум о разумевању којим би се поновно отворио стратешки важан пловни пут и окончао рат.
Резаеи је нагласио да задовољавајући исход преговора Техерана и Вашингтона мора укључивати "опипљиву корист", а не само "помпозан гест" какав, према његовим речима, САД покушавају да понуде.
Додао је да ће Исламска Република тражити своја права и ратну одштету чак и ако САД повуче своје снаге из региона.
"Трпели смо их 47 година и наставићемо путем отпора", рекао је Резаеи, бивши командант Иранске револуционарне гарде, према наводима државних медија.