Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

PROBLEM NA POMOLU U ABA LIGI: Podgoričani neće u Dubai

13.05.2026. 14:56 15:04
Piše:
Izvor:
Tanjug
КК Будућност/Ф. Рогановић
Foto: KK Budućnost/F. Roganović

Košarkaški klub Budućnost saopštio je da ne želi da igra u Dubaiju utakmice polufinala ABA lige.

Uvažavajući termin treće utakmice četvrtfinala ABA lige, kao i mogućnost da se polufinalna serija protiv ekipe Dubai organizuje u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, KK Budućnost je obavio konsultacije sa kompletnim igračkim kadrom i stručnim štabom.

-Posle razgovora sa igračima i članovima stručnog štaba, klub je došao do zaključka da, u slučaju da se utakmica polufinala ABA lige protiv ekipe Dubai bude igrala u UAE, ne bi bio u mogućnosti da sastavi tim u punom kapacitetu, jer određeni broj igrača i članova stručnog štaba ne želi da putuje u područje u kojem je, nažalost, svakodnevno moguće dešavanje okolnosti koje bi mogle ugroziti normalno funkcionisanje tima tokom putovanja, boravka i samog odigravanja utakmice - stoji između ostalog u saopštenju Budućnosti. Dubai je bio najbolji u regularnom toku sezone i ima prednost domaćeg terena sve do kraja plej-ofa, ali je u poslednja dva meseca, zbog dešavanja na Bliskom istoku, sve domaće utakmice igrao u Sarajevu ili Zenici.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar