EKSPO VOLONTERI U STUDENTSKOM GRADU Studentski centar demantovao da će studenti biti iseljeni iz domova na Novom Beogradu “BIĆE PRIVREMENO PREMEŠTENI U DRUGE KAPACITETE“
Studentski centar demantovao je danas informacije koje su se pojavile u javnosti o navodnom iseljenju studenata iz Studentskog grada na Novom Beogradu zbog održavanja Specijalizovane izložbe Ekspo 2027, ističući da nijedan student neće ostati bez smeštaja, već će biti privremeno premešteni u okviru kapaciteta Studentskog centra "Beograd" pod istim uslovima koje trenutno imaju u Studentskom gradu, jer će u tom krilu biti smešteni volonteri.
U saopštenju se navodi da se ne radi o iseljenju studenata iz Studentskog grada, već o privremenom premeštanju dela studenata iz krila F Doma II.
Studentski grad raspolaže sa blizu 4.500 mesta, dok se u krilu F nalazi manje od 10 odsto ukupnih smeštajnih kapaciteta.
U navedenom krilu planiran je smeštaj 445 volontera koji će tokom trajanja izložbe Ekspo 2027 biti angažovani na organizaciji i realizaciji ovog velikog međunarodnog događaja.
Dodaje se da će svi studenti koji budu privremeno premešteni iz krila F dobiti smeštaj u okviru kapaciteta Studentskog centra "Beograd" pod istim uslovima koje trenutno imaju u Studentskom gradu.
Iz Studentskog centra naglašavaju da obezbeđivanje smeštaja za volontere u studentskim domovima predstavlja uobičajenu praksu prilikom organizacije velikih međunarodnih događaja, a ta praksa je na identičan način primenjena i prilikom organizacije Univerzijade 2009. godine.
"Za potrebe smeštaja volontera tokom izložbe Ekspo 2027, krilo F biće u potpunosti renovirano i modernizovano. Nakon završetka izložbe, obnovljene kapacitete nastaviće da koriste studenti, čime će unapređeni smeštajni uslovi ostati jedno od trajnih nasleđa Ekspa 2027 za buduće generacije studenata", naglašeno je u saopštenju.
Prema dosadašnjim iskustvima, do planiranog termina premeštanja, 16. aprila 2027. godine, značajan broj sadašnjih stanara krila F završiće studije i napustiti dom, zbog čega neće biti potrebno premeštanje ukupnog broja studenata koji danas koriste ovaj deo objekta, navodi se u saopštenju.
Ekspo 2027 predstavlja najveći međunarodni događaj koji je Srbija ikada organizovala i priliku da se značajno unapredi studentska infrastruktura.
"Nijedan student neće ostati bez smeštaja, a investicije koje će biti realizovane ostaće trajna korist generacijama studenata koje dolaze", istaknuto je u saopštenju Studentskog centra.