Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

(FOTO) U REKORDNOM ROKU ZAVRŠENA RESTAURACIJA CRKVENIH VRATA OŠTEĆENIH U PODMETNUTOM POŽARU Pogledajte kako sada izgledaju!

13.02.2026. 13:45 13:52
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Жарко Мићин
Foto: Screenshot Instagram zarkomicin

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin istakao je na svom Instagramu da je u rekordnom roku je završena restauracija bočnih vrata Rimokatoličke crkve Imena Marijinog, oštećenih u požaru 8. januara ove godine.

-U rekordnom roku je završena restauracija bočnih vrata Rimokatoličke crkve Imena Marijinog, oštećenih u požaru 8. januara ove godine.

Zajedno sa predsednicom Pokrajinske vlade Majom Gojković, direktorom Pokrajinskog zavoda za zaštitu spomenika kulture Vladimirom Kubetom i direktorom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada Daliborom Rožićem, u društvu župnika Atile Želera, obišli smo „Katedralu“ i uverili se da su radovi uspešno okončani.

Kao multinacionalana i multikonfesionalna sredina Novi Sad vekovima predstavlja primer harmoničnog suživota i lepote različitosti. Naša je obaveza da odgovorno čuvamo kulturno nasleđe i vrednosti koje pripadaju svim građanima. Novi Sad je bio, jeste i biće grad tolerancije, uvažavanja i međusobnog poštovanja- stoji na društvenoj mreži. 

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar