BOMBA U ISTANBULU: Saša Đorđević potpisao, turski klub se pohvalio novim strategom
Nekadašnji selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević novi je trener Bahčešehira, potvrdio je turski klub.
Bahčešehir je Đorđevića predstavio na društvenim mrežama.
– Naš klub postigao je dogovor sa iskusnim trenerom Aleksandrom Đorđevićem, koji je tokom karijere predvodio ekipe poput Bajerna iz Minhena, Fenerbahčea, Olimpije Milano, Panatinaikosa i Virtusa iz Bolonje – naveo je klub.
🔥 Welcome to Bahçeşehir Koleji Aleksandar Djordjevic!
🤝 Kulübümüz; geçmişte Bayern Münih, Fenerbahçe Beko, Olimpia Milano, Panathinaikos ve Virtus Bologna gibi takımları çalıştırmış deneyimli başantrenör Aleksandar Djordjevic ile anlaşmaya varmıştır.
🙏 Ailemize hoş geldin… pic.twitter.com/1QjkubW3dI— Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü (@BKBasketbol) June 12, 2026
Istog dana kada je potvrđeno da je Marko Barać napustio klupu ove ekipe, ozvaničena je saradnja između Bahčešehira i drugog srpskog stručnjaka.
Saša Đorđević će u ovoj ekipi voditi i bivšeg košarkaša Partizana Balšu Koprivicu, a još jedan igrač koji sada igra za Bahčešehir, a nastupao je i za beogradske crno-bele je Poljak Mateuš Ponitka.