Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

DOSKORAŠNJI IGRAČ ZVEZDE UZEO TITULU: Brazil prvak Amerike, Jago MVP

01.09.2025. 09:28 09:30
Piše:
Izvor:
TANJUG
спорт
Foto: ABA liga j.t.d./Dragana Stjepanović

Košarkaši Brazila postali su prvaci Amerike peti put pošto su predvođeni najkorisnijim (MVP) igračem turnira Jagom dos Santosom u finalu savladali Argentinu rezultatom 55:47.

Jago, doskorašnji član Crvene zvezde, predvodio je Brazil i u finalu sa 14 poena, dva skoka i pet asistencija, pa je opravdano proglašen za najkorisnijeg igrača Ameri kupa, zvaničnog FIBA prvenstva Severne, Centralne i Južne Amerike.

Uz Jaga, u idealnu petorku turnira uvršteni su i njegov nekadašnji saigrač iz Zvezde, Amerikanac Džavonte Smart, kao i zemljak Bruno Kaboklo, bivši igrač Partizana. 

Tu su još i Huan Fernandez iz Argentine i Kišon Džordž iz Kanade koja je ostala bez medalje jer je u meču za bronzu poražena od SAD rezultatom 90:85.

 

Izvor:
TANJUG
Piše:
Pošaljite komentar
KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE POČELI PRIPREME ZA NOVU SEZONU, Jago Dos Santos napušta klub
zvezda1

KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE POČELI PRIPREME ZA NOVU SEZONU, Jago Dos Santos napušta klub

26.08.2025. 12:41 12:49