Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

NIKOLA JOKIĆ NIKADA NE IDE NA MORE! Ovo je razlog zašto Džoker ne hrli na peščane plaže

22.07.2026. 19:50 20:22
Piše:
Izvor:
Sportal
спорт
Foto: FIBA

Sada je već poznato gde Nikola Jokić provodi svoj odmor i slobodno vreme između dve sezone u NBA ligi.

Tara i rafting su nezaobilazne stavke u kalendaru najboljeg srpskog košarkaša, a svi znaju da zvezda Denver Nagetsa najviše uživa u svom rodnom Somboru i u druženju sa konjima na svojoj ergeli. Konjički klub njegovog oca Branislava upravlja hipodromom, a Nikola je ogroman novac uložio u svoju ergelu.

Svake godine maltene iste lokacije, ali more nikada. Dok drugi sportisti uživaju na raznim egzotičnim destinacijama i peščanim plažama, Jokiću su drugi lokaliteti prioritet jer ne voli odlazak na more. 

O tome šta Jokić stvarno voli govorio je i njegov kum Nebojša Vagić.

– Nikola dok je u Somboru pored druženja i brige o svojim konjima, uživa u rekreativnim aktivnostima. Igranje tenisa, plivanja na bazenu, pecanja, odlazi i često na vikendicu. Nas dvojica volimo da spremamo hranu u našoj domaćoj radinosti, veoma mu znači da bude okružen ljudima koje voli. Pored nas se oseća komforno isključivo na taj način - pričao je Vagić za „BSC Happy portal”, a prenosi sport.novi.ba.

– Ne voli nikakve turbulentne situacije. Obožava u slobodno vreme da ide na splavarenje, svake godine idemo zajedno na Taru. Prirodu obožava, da li kod nas na Dunavu, reka Tara ili su to planine. To su aktivnosti koje ne preskače, ništa spektakularno. Ukratko - dobra hrana, dobri ljudi, konji.

Iako svetski čovek, Jokić najviše uživa u onome što mu pruža okruženje u kom je odrastao. Voli da vozi bicikl, jede u pekari, ali su mu na prvom mestu majčini specijaliteti, jedan posebno. U pitanju je riblji paprikaš, za koji je mnogo puta rekao da mu najviše nedostaje u Denveru od svega.

 

Sportal

Izvor:
Sportal
Piše:
Pošaljite komentar
EVO GDE NIKOLA JOKIĆ PROVODI LETO Somborac bez luksuza, karta je samo 200 dinara
TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ bs

EVO GDE NIKOLA JOKIĆ PROVODI LETO Somborac bez luksuza, karta je samo 200 dinara

22.07.2026. 10:02 10:21
MESTO GDE JE JOKIĆ ZAVOLEO KOŠARKU SADA IZGLEDA POTPUNO DRUGAČIJE Somborci sami birali, grad realizovao
а

MESTO GDE JE JOKIĆ ZAVOLEO KOŠARKU SADA IZGLEDA POTPUNO DRUGAČIJE Somborci sami birali, grad realizovao

18.07.2026. 10:23 10:35