„BEČEJSKA DESETKA” U SUBOTU OKUPLJA REKORDAN BROJ UČESNIKA Raduje sve veći broj Bečejaca
Tradicionalna, ujedno i najmasovnija sportska manifestacija u gradu kraj Tise – „Bečejska desetka” – ove godine obara rekord po broju učesnika.
Tačno u podne startovaće deveta po redu atraktivna manifestacija, u kojoj će učestvovati oko 900 takmičara u trkama na pet i deset kilometara. Pre toga, oko 400 osnovaca će od 10 časova istrčati deonice primerene svom uzrastu.
U predviđenom roku prijavljeno je 807 učesnika, a na sam dan održavanja manifestacije ostavljena je mogućnost za još pedesetak mesta. Interesovanje je zaista veliko. Očekujemo ove godine oko 850 finišera, što bi bio rekord, jer je prošle godine 625 učesnika završilo trku.
Trka od samog početka ima međunarodni karakter. Ove godine će, pored takmičara iz zemalja regiona, doći i atletičari iz Indije, Kenije, Kine... Međutim, posebno raduje što se iz godine u godinu povećava broj ovdašnjih učesnika. Očekujemo oko 150 takmičara iz Bečeja, dok ih je na prvoj manifestaciji bilo svega dvadesetak, uglavnom naših prijatelja. To je najbolji pokazatelj da radimo pravu stvar za ovdašnje stanovništvo, ali i za promociju grada.
U dečjim kategorijama nagrade su medalje, a u kategoriji odraslih obezbeđeni su pehari i novčane nagrade. Ukupan novčani nagradni fond iznosi 120.000 dinara. Pobednici će dobiti po 15.000, drugoplasirani 10.000, a trećeplasirani 5.000 dinara, saznali smo od „alfe i omege” atraktivne bečejske manifestacije Bojana Jocića.
Sada ostaje svima da gledaju u nebo. Staza je, zahvaljujući članovima AK Bečej, volonterima Kancelarije za mlade opštine Bečej i prijateljima, uređena i poznata po atraktivnosti, pošto prolazi kroz grad i priobalje „panonske princeze”. Učesnici na pet kilometara istrčaće jedan krug, a trkači „desetke” dva. Start i cilj su na gradskom trgu.
V. Jankov