DANUBIUS DOMINIRAO NA PRVENSTVU SRBIJE: Vojvođanski klubovi pobrali medalje na Paliću
Prvenstvo Srbije u veslanju za juniorski i kadetski uzrast održano je na Paliću, a klubovi iz Vojvodine imali su mnogo uspeha.
Članovi novosadskog Danubiusa 1885 osvojili su devet medalja, od kojih pet zlatnih, dve srebrne i dve bronzane i tako je kolektiv iz Srpske Atine ubedljivo zauzeo prvo mesto u ukupnom plasmanu u juniorskoj kategoriji.
Državni prvaci Srbije postali su: četverac skul – Petra Turanjanin, Tara Višacki, Anja Toković i Simona Vrcelj, dubl skul – Anja Toković i Simona Vrcelj, dvojac bez kormilara – Tara Višacki i Danica Vrcelj, četverac bez kormilara – Luka Radaković, David Kukić, Dimitrije Subotić i Andrej Jović, četverac skul – Milun Dimitrijević, Lazar Knežević, Filip Lekić i Gavrilo Macanović.
Do vicešampionske titule su došli: dubl skul– Filip Lekić i Gavrilo Macanović, osmerac – Mina Vujasinović (k), Stefan Dobrić, Aleksa Ćirić, Lazar Knežević, Milun Dimitrijević, David Kukić, Luka Radaković, Dimitrije Subotić i Andrej Jović, a bronzom su se okitili dvojac bez kormilara – Stefan Dobrić i Aleksa Ćirić i četverac bez kormilara – Aljoša Šipragić, Matej Šipragić, Luka Kosanović i Marko Plešničar.
Kod kadetkinja Danica Vrcelj je postala prvakinja države u skifu.
Zrenjaninski VK Begej 1883 kući se vratio sa tri medalje. Uroš Mihajlov je osvojio bronzu u skifu potvrdivši da se nalazi u samom vrhu juniorskog veslanja u Srbiji. Vicešampionka države postala je kadetkinja Sara Đukić u skifu, dok su u istom uzrastu Aleksa Grahovac i Jovan Sindić u dubl skulu prigrlili bronzu.
Uspešni su bili i Pančevci iz TK Tamiš. Do titule prvaka države došli su Vanja Ignjatov i Ognjen Jović u disciplini dvojac bez kormilara za juniore. Srebrnu medalju u četverca bez kormilara za juniore osvojili su Stefan Živanov, Kosta Vujko, Ognjen Jović i Vanja Ignjatov, dok je bronza u kadetskom skifu pripala Matei Rajković.
Najveći uspeh za klub domaćin, VK Palić, ostvarila je Reka Katona, koja je u kadetskom skifu osvojila bronzu.