Kamerman upao na stazu u finalu trke na 3.000 metara (Video)

20.07.2022. 12:46 12:49
Izvor: pixabay.com

JUDŽIN: Finalnu trku u disciplini 3.000 metara stiplčez na Svetskom prvenstvu u atletici, obeležio je momenat iz prvog kruga kada je jedan kamerman nesvesno uleteo na stazu i umalo porušio takmičare koji su se borili za medalje.

Kako su preneli američki mediji, snimatelj na stadionu u Judžinu se zaneo dok je snimao takmičenje u troskoku i nije primetio gde se nalazi u momentima dok su oko njega trčali atletičari.

"Brinuli smo da će na ovaj ili onaj način završiti na podu, ali je na svu sreću shvatio da prolazimo oko njega i nije se pomerio dok svi nisu prošli", izjavio je američki reprezentativac Evan Džeger.

Zlatnu medalju osvojio je Marokanac Sufijan el Bakali, koji je prekinuo dominaciju Kenije u disciplini 3.000 metara stiplčez. Lameka Girma iz Etiopije osvojio je srebro, dok je bronza pripala šampionu sveta iz 2017. i 2019. Konselasu Kiprutu.