Камерман упао на стазу у финалу трке на 3.000 метара (Видео)

ЈУЏИН: Финалну трку у дисциплини 3.000 метара стиплчез на Светском првенству у атлетици, обележио је моменат из првог круга када је један камерман несвесно улетео на стазу и умало порушио такмичаре који су се борили за медаље.
atletika pixa

Како су пренели амерички медији, сниматељ на стадиону у Јуџину се занео док је снимао такмичење у троскоку и није приметио где се налази у моментима док су око њега трчали атлетичари.

"Бринули смо да ће на овај или онај начин завршити на поду, али је на сву срећу схватио да пролазимо око њега и није се померио док сви нису прошли", изјавио је амерички репрезентативац Еван Џегер.

Златну медаљу освојио је Мароканац Суфијан ел Бакали, који је прекинуо доминацију Кеније у дисциплини 3.000 метара стиплчез. Ламека Гирма из Етиопије освојио је сребро, док је бронза припала шампиону света из 2017. и 2019. Конселасу Кипруту.