RUKOMETAŠI VOJVODINE PRED PLASMANOM U TREĆE KOLO EVROKUPA: Voši korak dalje, Faranima iskustvo
Poprilično lako rukometaši Vojvodine savladali su ekipu St.I.F. Stranda sa 38:27 u prvom meču drugog kola Evrokupa i mirno očekuju nedeljni revanš. Utakmica u kojoj je Vojvodina domaćin igra se od 18 sati u SC Slana bara, a Farani su u istoj sali bili domaćini u petak.
U prvom okršaju bilo je neizvesno u uvodnim minutima, ali je bilo jasno da Vojvodina ima potpunu kontrolu i da se pita za sve.
U pobedničkom timu Vojin Čabrilo je postigao sedam pogodaka, a po jedan manje dali su Branko Predović i Marko Srdanović.
Dodavali su i smanjivali gas crveno-beli što je na kraju bilo dovoljno za 11 golova prednosti i ni trunku sumnje u prolaz u narednu fazu takmičenja.
Veliko iskustvo za mladu ekipu
Strateg ekipe St.I.F. Stranda Jesper Bak zadovoljan je izdanjem svojih igrača.
-Znali smo da igramo sa ekipom koja je redovan učesnik evropskih takmičenja i koja je godinama u borbi za tron u domaćem prvenstvu. Mi imamo mlad tim i nemam zamerki za pristup igrača. Borili su se do kraja, pokazali zube favoritu i časno izgubili. Ovo jeza nas veoma značajan dvomeč i ostaje nam još 60 minuta da naučimo što više možemo - jasan je Bak.
Trener srpskog vicešampiona Vladan Matić je pohvalio poletnog protivnika i rekao da se nada još boljoj igri u revanšu.
-Ja sam kao trener uživao u veoma lepoj i atraktivnoj utakmici. Čestitam kolegi na načinu na koji vodi tim i stilu rukometa koji gaji. Očekivali smo lakši posao i moram da priznam da smo imali reži zadatak u petak nego u određenim utakmicama u domaćem prvenstvu. Uspeli smo dosta da izrotiramo i spremni smo za revanš. Siguran sam da je i protivnik uspeo da se regeneriše i da ćemo da priredimo još jednu dobru utakmicu - rekao je Matić.