Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Svetska liga 2016: S Italijanima za finale

24.06.2016. 17:50 13:33
Piše:

Vaterpolisti Srbije lako su nadigrali selekciju Japana sa 19:10 u četvrtfinalu finalnog turnira Svetske lige, koji se igra u kineskom gradu Huidžuu.

Srbija - Japan 19:10 (4:3, 7:1, 5:3, 3:3)

HUIDŽU: Bazen Hudžu Jinšan lejk, gledalaca 500, sudije: Kuretas (Grčka) i Šihao (Kina). Igrač više: Srbija 7 (4), Kina 13 (4). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: G. Pijetlović, V. Rašović, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 4, Ubović 5, Aleksić 2, Jakšić, Filipović 1, Subotić 2, S. Mitrović 3, B. Mitrović.

JAPAN:Tanamura, Adači 2, Arai, Šiga 1, Janaši 1, Ida,Šimizu,Takei 3, Jašuda, Okava 1, Hazui 2, Fukušima.

Izabranici Dejana Savića u polufinalu će, danas od 11.40 časova po našem vremenu, u polufinalu igrati sa Italijom, koja je bila uspešnija od Brazila sa 12:6.

Ovoga puta naš selektor je odmarao Andriju Pralinovića i Strahinju Rašovića. U duelu sa Japancima najefikasniji bili su centri Nemanja Ubović sa pet i Duško Pijetlović sa četiri gola. Svetski prvaci bili su na visini zadatka, ali su u nekim momentima malo i prikočili, pa su Japanci izbegli još ubedljiviji poraz.

Selektor Dejan Savić nije komentarisao utakmicu s Japancima, nego se osvrnuo na seledećeg rivala.

- Italijani igraju s oscilacijama, a ohrabrenje im je povratak Ajkardija. Konkurenti smo i želimo i jedni i drugi dobra rezultat – kazao je Savić.

Nemanja Ubović hvali Italijane ali veruje u finale.

- Pripremili smo se za japansku odbranu. Sada nam predstoji duel s Italijom, odlično se poznajemo, sa mnom u timu igraju četvorica njihovih reprezenttaivaca. Imaju kvalitet, ali verujem u našu pripremu i želju da se plasiramo u finale – rekao je Ubović.

Kapiten Živko Gocić predviđa rezultatski neizvestan meč sa Italijanima.

- Iza nas je naporan dan, pre svega zbog treninga, ali i brzine Japanaca koji se stalno kreću. Sada je na redu Italija i sigurno je da u ovoj fazi priprema i jedni i drugi imamo i vrline i mane. Biće neizvesno – prokomentarisao je Gocić.

G. M.

Rezultati četvrtfinala

Italija – Brazil 12:6

Australija – SAD 15:16 (pp)

Grčka – Kina 15:5

Japan – Srbija 10:19

Program subota

Za plasman od 5-8. mesta

Brazil – Japan (9)

Australija – Kina (10.20)

Polufinale

Italija – Srbija (11.40)

SAD – Grčka (13)

 

Piše:
Pošaljite komentar