ŠVJONTEK POSLE OSVAJANJA VIMBLDONA I ULASKA U ISTORIJU: "Nadrealno!"
Iga Švjontek gotovo da nije mogla da poveruje šta je uradila posle pobede nad Amandom Anisimovom i osvajanja Vimbldona.
Poljakinja je za samo 58 minuta slavila trijumf rezultatom 6:0, 6:0 i tako ispisala istoriju "open ere" tenisa.
"Iskreno, još uvek ne znam, deluje nadrealno. Moram da čestitam Amandi, na odlične dve nedelje, bez obzira na ovo danas. Nadam se da ćemo igrati još mnogo finala ovde", počela je Švjontek.
"Nisam ni sanjala, jer sam mislila da je to previše za mene. Osećam da sam iskusan igrač, nakon što sam osvajala druge grend slemove, ali nikada nisam očekivala da ću osvojiti Vimbldon. Zahvalila bih se svom timu, koji je uvek bio uz mene. Pokazali smo da sve ovo funkcioniše, iako je bilo turbulentnih perioda. Vi ste nešto najbolje što jedan igrač može da ima".
"Zahvalila bih se i ostatku boksa, rođacima i prijateljima", kojima se Iga obratila na poljskom jeziku.
"Uvek sam bila nervozna kada sam prolazila pored Centralnog terena, već tada osećate pritisak. Ali ove godine sam uživala i osećala se komotno na terenu. Hvala organizatorima, sponzorima i svima kod kuće koji su navijali za mene, kao i publici ovde koja je došla zbog mene".
"Uvek ću se sećati otvaranja boce šampanjca, to je zvuk koji me budi noću. Hvala vam svima, nadam se da ćete i sutra uživati u muškom finalu", zaključila je Iga Švjontek.