MEĐU NAJPOŽELJNIJIM FAKULTETIMA U REGIONU PONOVO FTN: U prvom krugu upisano 1.850 brucoša, prijave za drugi rok od 4. septembra
Prvi upisni rok i ove godine je potvrdio status Fakulteta tehničkih nauka (FTN) Univerziteta u Novom Sadu kao jednog od najpoželjnijih fakulteta u regionu, navode na tom fakultetu.
Od preko 2.000 prijavljenih kandidata, na studijske programe prve godine upisano je 1.850 budućih studenata.
Organizacija upisa, ocenjena je od strane kandidata kao brza i efikasna, što je rezultat timskog rada stručnih službi fakulteta i podrške studenata.
Prijave za drugi upisni rok počinju 4. i 5. septembra. Za studiranje o trošku države, tj. na budžetu, ostalo je još 216 slobodnih mesta, a na samofinansiranju 619 mesta. Najviše slobodnih mesta ima na smerovima Energetika, elektronika i telekomunikacije, Inženjerstvo zaštite životne sredine i Poštanski saobraćaj, navode na FTN-u.