PREVEZENA U PRIVATNU BOLNICU Dijana Hrka u pratnji veterana napustila mesto na kojem je 11 dana štrajkovala glađu (VIDEO)
Dijana Hrka, majka Stefana Hrke koji je preminuo u padu nastrešnice u Novom Sadu, večeras je odvezena sa mesta na kome je štrajkovala glađu u blizini Skupštine Srbije.
U pratnji veterana je došla u bolnicu po svom izboru na Novom Beogradu, a u pitanju je jedna privatna klinka.
Kako se može videti na snimku koji je objavljen na društvenim mrežama, Hrku su u invalidskim kolicima odvezli veterani koji su inače bili sa njom prethodnih dana kod Skupštine Srbije, a ona je do ulaska u bolnicu bila u svesnom stanju i u kolicima.
U ovoj privatnoj bolnici na Novom Beogradu boravio je i Tomislav Nikolić tokom štrajka glađu 2011. godine.
Adekvatna terapijska nega pod stalnim lekarskim nadzorom
Usled pogoršanog zdravstvenog stanja, Dijana Hrka primljena je večeras u Opštu bolnicu MediGroup radi pružanja neophodne medicinske pomoći, gde je primila terapiju, saopštio je MedGroup.
U saopštenju objavljenom na sajtu MediGroup-a se navodi da je nakon sprovedene dijagnostike, pacijentkinji obezbeđen stalni lekarski nadzor i adekvatna terapijska nega.
"Prioritet svih preduzetih mera jeste očuvanje njenog zdravlja i potpuna medicinska sigurnost, a medije i javnost molimo za razumevanje i poštovanje prava pacijentkinje na privatnost", kaže se u saopštenju.
Podsetimo, Dijana Hrka, ispred Narodne skupštine štrajkuje glađu već jedanaesti dan, a danas je izjavila da ne odustaje od protesta iako joj je zdravstveno stanje narušeno. Rekla je i da , "ako ona sada stane, sve staje“.
Ona je rekla i da će pristati da prima infuziju, i da "ovo ne radi samo zbog sebe, već zbog dece svih građana".
@veljars @Dijana Hrka dovezena u bolnicu! Nalazi se na odeljenju za hitne prijeme. #dijanahrka #beograd #srbija #fyp #foryoupage ♬ original sound - VeljaRS
Nešto ranije večeras, oglasio se saopštenjem Ministarstvo odbrane koje je obavestilo javnost da je Vojnobezbednosna agencija preduzimajući mere na bezbednosnoj i kontraobaveštajnoj zaštiti Predsednika Republike Srbije došla do saznanja da je izvršeno tajno i nezakonito snimanje telefonskog razgovora koji je ostvaren između Predsednika Republike Srbije i gospođe Dijane Hrke. Neovlašćeno snimanje telefonskog razgovora sa ciljem da se distribuira drugim licima izvršila je Dijana Hrka, što je i sama potvrdila dana 12.11.2025. godine na konferenciji za medije, da ona može da objavi razgovor koji je vodila sa Predsednikom Republike Srbije - stoji u saopštenju.
(Blic.rs)