ПРЕВЕЗЕНА У ПРИВАТНУ БОЛНИЦУ Дијана Хрка у пратњи ветерана напустила место на којем је 11 дана штрајковала глађу (ВИДЕО)
Дијана Хрка, мајка Стефана Хрке који је преминуо у паду настрешнице у Новом Саду, вечерас је одвезена са места на коме је штрајковала глађу у близини Скупштине Србије.
У пратњи ветерана је дошла у болницу по свом избору на Новом Београду, а у питању је једна приватна клинка.
Како се може видети на снимку који је објављен на друштвеним мрежама, Хрку су у инвалидским колицима одвезли ветерани који су иначе били са њом претходних дана код Скупштине Србије, а она је до уласка у болницу била у свесном стању и у колицима.
У овој приватној болници на Новом Београду боравио је и Томислав Николић током штрајка глађу 2011. године.
Адекватна терапијска нега под сталним лекарским надзором
Услед погоршаног здравственог стања, Дијана Хрка примљена је вечерас у Општу болницу MediGroup ради пружања неопходне медицинске помоћи, где је примила терапију, саопштио је МедГроуп.
У саопштењу објављеном на сајту MediGroup-а се наводи да је након спроведене дијагностике, пацијенткињи обезбеђен стални лекарски надзор и адекватна терапијска нега.
"Приоритет свих предузетих мера јесте очување њеног здравља и потпуна медицинска сигурност, а медије и јавност молимо за разумевање и поштовање права пацијенткиње на приватност", каже се у саопштењу.
Подсетимо, Дијана Хрка, испред Народне скупштине штрајкује глађу већ једанаести дан, а данас је изјавила да не одустаје од протеста иако јој је здравствено стање нарушено. Рекла је и да , "ако она сада стане, све стаје“.
Она је рекла и да ће пристати да прима инфузију, и да "ово не ради само због себе, већ због деце свих грађана".
@veljars @Dijana Hrka dovezena u bolnicu! Nalazi se na odeljenju za hitne prijeme. #dijanahrka #beograd #srbija #fyp #foryoupage ♬ original sound - VeljaRS
Нешто раније вечерас, огласио се саопштењем Министарство одбране које је обавестило јавност да је Војнобезбедносна агенција предузимајући мере на безбедносној и контраобавештајној заштити Председника Републике Србије дошла до сазнања да је извршено тајно и незаконито снимање телефонског разговора који је остварен између Председника Републике Србије и госпође Дијане Хрке. Неовлашћено снимање телефонског разговора са циљем да се дистрибуира другим лицима извршила је Дијана Хрка, што је и сама потврдила дана 12.11.2025. године на конференцији за медије, да она може да објави разговор који је водила са Председником Републике Србије - стоји у саопштењу.
(Blic.rs)