Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Protest vaspitača i studenata u blokadi TRAŽE POŠTOVANJE NORMATIVA O BROJU DECE U GRUPAMA

11.05.2025. 18:11 18:15
Piše:
Izvor:
Tanjug
Протест
Foto: Tanjug, Jovana Kulašević

Okupljeni vaspitači i studenti tražili su pre svega poštovanje normativa o broju dece u vrtićkim grupama, ali i pravo na štrajk. Protest je počeo na Trgu Republike, a završen ispred Ministarstva prosvete.

Protest grupe zaposlenih u predškolskim ustanovama i studenata u blokadi, koji je organizovan na poziv zajednice zaposlenih u predškolstvu - Predškolski krug, završen je oko 15 časova ispred zgrade Ministarstva prosvete u Nemanjinoj ulici gde su pročitani zahtevi koji se odnose na poboljšanje kvaliteta rada u toj delatnosti.

Među zahtevima su izneli poštovanje normative o broju dece u grupama u vrtićima, omogućavanje prava na štrajk i sprečavanje, kako tvrde, nenamenskog trošenja novca i stranačkog uticaja na zaposlene.

протест
Foto: Tanjug, Jovana Kulašević

Protest je počeo oko 11.30 na Trgu Republike gde su pročitali svoj "edikt", a zatim otišli do parka Manjež i Ministarstva prosvete.

Organizatori su u pozivu za protest naveli da im je cilj "artikulacija stava zaposlenih u predškolskim ustanovama prema promenama u društvu koji su pokrenuli studenti i povezivanje šire zajednice oko pitanja važnih za sektor predškolskog vaspitanja".

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar