(UŽIVO) "IMAMO NAJVEĆE PLATE I PENZIJE U ISTORIJI" Predsednik Vučić o aktuelnim temama: Što se tiče Novog Sada...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se nakon dobijanja ordena.
-Izuzetno sam počastvovan priznanjem Eparhije bihaćko-petrovačke. Nastavićemo da pomažemo. Ljudi koji veruju oni vole, a ne mrze- rekao je Vučić.
On je naglasio da je opterećen predstojećim putovanjima i razgovorima sa liderima, kao i geopolitičkim problemima, te da je rano govoriti o mestu premijera.
-Niti je vreme i mesto. I molim Miloša, Anu, Sinišu, da ne govore o tome. To mora da bude moja odluka i odluka naroda- rekao je Vučić i dodao da ima hiljadu zamerki na svoj račun.
-Mi prvi put u istoriji imamo stabilan kurs dinara. Najviše su nam penzije u istoriji, prosečna plata je 1.000 evra. Ljudi hoće promene. Zato ja hitam u proizvodnju robota u našoj zemlji. Na narodu je da donese odluku. I Kokanoviću, i Đokiću, ću da čestitam ukoliko dobiju većinsko poverenje naroda. Što se tiče Novog Sada, stajao tamo, Miloš naručio sendvič. Šta biste vi Pogačaru i Brkoviću uradili? Da me bijete ne možete. Šta biste tačno uradili? Terate druge ljude u nasilje. Oni hoće da zabrane sve, a mi im kažemo ne damo vam da nam uništite sve. Da idemo da popijemo čašu vina gde želite, što želimo i vama. Svi smo normalno sedeli, neki su bili naši simpatizeri, neki nisu. Kokanović, Žaklina Tatalović, Đokić, to su ljudi koji treba da vode zemlju? Što se tiče premijera molim ljude da o tome ne govore- naveo je Vučić.
Govoreći o poseti Novom Sadu, kazao je da se uvek trudio da radi velike i nove stvari, a da 15 minuta dnevno posveti marginalnim stvarima.
- Stajao sam tamo, bili smo u redu, Miloš naručio sendviče, pojeli smo to. Ništa posebno nisam video u svemu tome. A onda obratite pažnju, nije pitanje smem li ja ili ne smem, niko nikada ne može da mi zabrani da ja odem gde hoću. Evo pitanje za Pogačara, šta bi tačno uradio. Ne možete ni vas dvojica da me bijete. Šta ste tačno uradili, terate ljude u nasilje. Zamislite šta bi takvi ljudi radili na vlasti. Oni su u opoziciji, i kažu da ako neko negde pojede sendvič, oni neće tamo da kupuju više. Uništili bi privredu jedne zemlje. Zamislite mene da zatvorim Galeriju kada vidim kako tamo uživa dekanka iz Niša ili Srđan Milivojević. A demonstrirali su protiv Galerije. Zamislite kakav bi progon slobodoljubivih ljudi bio da su oni na vlasti. Samo o teroru pričaju, jedini program im je da zabrane sendvičare, restorane, kafane. A mi samo kažemo da im ne damo obične živote, sve vrednosti na kojima oni počivaju - rekao je Vučić.
Oni bi samo da prete i uništavaju, kazao je Vučić, i ukazao na ironiju da ti ljudi sebe nazivaju "ljudima za budućnost".
- Koliko malo snage imam, kao običan građanin, tome ću se suprotstaviti i podržati ljude koji mogu zemlju da vode na normalan i racionalan način - dodao je predsednik.
Još jednom je zamolio sve kolege da se ne oglašavaju da li će on biti premijer, i rekao je da ljudi žele i stabilnost, ali i promene, i da će glasati za onoga ko to može da im ponudi.
Govoreći o pokušajima rušenja države, Vučić je poručio svima da dođu, i da ih ima puno.
- Ima onaj film gde kažu: "Warriors, come out to play". Onaj ko je sve prošao ne plaši se ničega - rekao je on.
Pričajući o upisu imovine, Vučić dodaje da je to bila njegova ideja, i da je bilo bezbroj protivljenja.
- Mi ćemo za najmanje dva miliona ljudi izdati rešenje o upisu nepokretnosti. Zašto je to važno? Mi samo u poslednja 3 dana imamo 11 odsto ukupno podnetih prijava. Zašto? Zato što mi time postajemo uređena država. Time regulišemo pravo svojine ljudima na nečemu što su gradili i zidali. A ljudi nisu plaćali porez na to, često, a Srbin se obično ne žali na porez, i želi da ima pravo da prenese to na svoju decu, da uzimaju hipotekarne kredite. Time im omogućujete da budu domaćini, svoji na svome. Nema tu velike filozofije, imamo dronove kojima smo snimili sve, sve znamo. Sve što možemo da upišemo pravo svojine, uradićemo to na najbrži način - kazao je on.
O snimku tajnog sastanka blokadera sa Žikom Anđelkovićem zvanim Pauk, Vučić je rekao da Anđelkovića poznaje, i bio je na fakultetu sa njim.
- On je bio najlošiji student. Kod Jončića, iz Odbrane i zaštite, to je jedini predmet gde nije dobio šesticu. Uvek je bio šarmantan, on sada pregovara sa Đilasom, studentima, malo sa Karićem. Ako je to budućnost Srbije, da nam najlošiji studenti vode zemlju, onda nismo baš na dobrom putu. Ja ipak verujem u budućnost Srbije i verujem da to može drugačije i mnogo bolje - rekao je Vučić.
Dodaje da njima nije važno bilo šta, već samo hoće da se dočepaju fotelja.
- Nema tu politike, principa ni programa. Dobro je da to ljudi mogu da čuju od njih, jer da smo mi to rekli, ne bi nam verovali. To je nama dostavio neko od njih, nastala je sada panika ko je izdajnik - rekao je on.