Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Ministarka Mesarović obišla Poljoprivredni sajam u Novom Sadu: Nikad veći broj izlagača, poseban značaj za našu privredu i ekonomiju

21.05.2025. 14:32 17:34
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Adrijana
Foto: Screenshot Video plus

Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović posetila je danas sa ministrom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Draganom Glamočićem, Poljoprivredni sajam u Novom Sadu.

Ministarka je istakla da je Međunarodni sajam poljoprivrede jedna od najznačajnijih manifestacija kada je u pitanju naša zemlja i Novi Sad.

- Ja u tome moram biti pristrasna, jer sam Novosađanka. Ima poseban značaj za našu zemlju, privredu i ekonomiju. Na ovogodišnjem sajmu je nikad veći broj izlagača, više od 1.000, što iz zemlje što iz 40 drugih zemalja. U saradnji sa strateškim partnerom, sa Italijom, imamo odličnu saradnju. Ponosna sam koliko izlagači imaju razgovore i pregovore o novim poslovima. Razgovarala sam i sa nekoliko privrednika koji su pohvalili prethodno raspisane konkurse u vidu subvencija i bespovratnih sredstava. Upravo uz ovakve konekcije i spajanje poljoprivrednika i privrednika sve više vidimo rezultat sve većeg razvoja prerađivačke industrije- rekla je Mesarović nakon obilaska i dodala da će nastaviti da obilazi srpske privrednike i da sa njima razgovara.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar