Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

"SRBIJA JE POKAZALA DA JE JAČA OD NASILJA I MRŽNJE" Ministarka Mesarović o sinoćnim krvoproličima u prestonici "Nisu uspeli da zaustave Srbiju"

29.06.2025. 14:14 14:24
Piše:
Izvor:
Dnevnik
адријана
Foto: printskrin instagram/ mesarovicadrijana

Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je da je ovaj Vidovdan bio još jedna svojevrsna istorijska prekretnica i da su građani jasno videli ko čuva Srbiju, a ko bi da je ruši i uništi.

-Blokaderi beć sedam meseci pokušavaju da izazovu obojenu revoluciju, da zaustave Srbiju koja, pod snažnim i odlučnim vođstvom predsednika Aleksandra Vučića i predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića, sigurno korača putem napretka, stabilnosti i slobode. I kada im je svaki pokušaj propao, kada im je propala obojena revolucija i sinoćni neprijavljeni skup u Beogradu, blokaderi su pokušali da izazovu totalni haos i krvoproliće na ulicama prestonice. Brutalno su napadali pripadnike policije koji su branili građane i državu od ekstremista blokadera. Udar na policiju je udar na državu, na sve njene građane. Još jednom je Srbija pokazala da je jača od nasilja i mržnje. Država je odgovorila hrabro, odlučno i u skladu sa zakonom. I tako će uvek odgovarati na svaki pokušaj kršenja zakona i Ustava - rekla je Mesarović. 

-Zahvaljujući odgovornoj politici predsednika Vučića, Srbija će i dalje čuvati mir, bezbednost i dostojanstvo svojih građana. Naša ljubav prema Srbiji će uvek pobeđivati mržnju i nasilje. Odgovornost je naš odgovor na sve pokušaje blokadera da nam unište i otmu državu. Nisu uspeli da zaustave Srbiju! Živela Srbija - zaključila je Mesarović.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar