Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Tuneli nuklkearnog kompleksa Isfahan oštećeni u američkim napadima, Netanjahu: IZRAEL BLIZU OSTVARENJA CILJA

22.06.2025. 21:36 21:45
Piše:
Izvor:
Dnevnik, Tanjug
Izrael
Foto: Tanjug, AP Photo/Mahmoud Illean

BEČ/TEHERAN, TEL AVIV: Ulazi u podzemne tunele u sklopu iranskog nuklearnog kompleksa Isfahan pogođeni su tokom napada Sjedinjenih Američkih Država na iranska nuklearna postrojenja, saopšteno je danas iz Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA).

''Ustanovili smo da su ulazi u podzemne tunele delimično pogođeni tokom napada'', navodi se u saopštenju, javlja Rojters.

Dodaje se da je uoči napada Izraela na Iran 13. juna najveći deo iranskog obogaćenog uranijuma bilo čuvano u Isfahanu.

IAEA je prethodno saopštila da se u Iranu oko nuklearnih postrojenja ne beleži porast nivoa radijacije.

Izrael je veoma blzu ostvarivanja svojih ciljeva u Iranu, odnosno uklanjanja pretnji od balističkih raketa i nuklearnog programa, izjavio je danas premijer Izraela Benjamin Netanjahu.

''Nećemo nastaviti akcije izvan onoga što je potrebno da ostvarimo ciljeve, ali takođe nećemo prerano pretajati. Jednom kad postignemo ciljeve, onda će operacije biti završene i borbe prestati'', rekao je Netanjahu novinarima, prenosi Rojters.

On je naveo da iranski režim namerava ''uništi'' Izrael,. ''Ne sumnjam u to, zato smo započeli ovu operaciju, kako bismo eliminisali dve konkretne pretnje našem postojanju - nuklearnu pretnju i pretnju balističkih raketa. Korak po korak dolazimo do ostvarenja ciljeva'', rekao je on.

Izvor:
Dnevnik, Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar