Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ORBAN PROTIV ULASKA UKRAJINE U EU, UPOZORIO MAĐARE Izgubićete penzije i niske poreze

06.06.2025. 17:11 17:17
Piše:
Izvor:
Biz portal, Marija Bosiljčić
m
Foto: youtube prinstcrin/ CGTN

Mađarska je postala meta međunarodnih napada jer se protivi pristupanju Ukrajine EU, rekao je premijer Mađarske.

Pristupanje Ukrajine EU može da se blokira ako Mađarska hrabro predstavi svoj stav i spreči briselsku i ukrajinsku marionetsku vladu da preuzme vlast u zemlji, rekao je danas mađarski premijer Viktor Orban.

On je istakao da je Mađarska postala meta međunarodnih napada jer se protivi pristupanju Ukrajine EU, rekavši da postoji „niz akcija koje su zajednički organizovali Brisel i Ukrajina“ i „proukrajinske i proratne snage“, koje su se duboko ukorenile u „najviše nivoe vojske“.

Orban je, u intervjuu za radio Košut, rekao da bi Mađari mogli da „zadrže ono što imaju“ ako budu aktivni i spreče Ukrajinu da im to oduzme ulaskom u EU. U tom kontekstu mađarski premijer je naveo niske poreze, dobre penzije i jeftinije račune za komunalne usluge kao pogodnosti bez kojih bi Mađari mogli da ostanu, piše RT Balkan.

Pozivajući se na vladinu inicijativu „Glasaj 2025“, premijer je rekao da Mađari „imaju mišljenje o pristupanju Ukrajine EU i da ga sada iznose“. Orban je rekao da će, uz podršku Mađara, moći da iskaže svoj stav u Briselu, napominjući i da je slovački parlament nedavno odlučio da uskrati podršku sankcijama protiv Rusije.

Dodao je da „saradnja dobija oblik“ i da postoji mogućnost blokiranja „iracionalne politike“ Brisela.

 

Izvor:
Biz portal, Marija Bosiljčić
Piše:
Pošaljite komentar