(VIDEO) "DA JE TRAMP BIO PREDSEDNIK 2022. GODINE NE BI BILO RATA U UKRAJINI" Putin otkrio detalje vezane za izbijanje rata
16.08.2025.
08:25
08:40
Komentari (0)
ENKORIDŽ: Tokom svog obraćanja u Enkoridžu, predsednik Ruske federacije Vladimir Putin izjavio je da ne bi došlo do izbijanja rata u Ukrajini, da je 2022. godine predsednik SAD bio Donald Tramp.
President Donald J. Trump and President Vladimir Putin in Anchorage, Alaska. 🇺🇸🇷🇺 pic.twitter.com/WwYL3DsXLa
— The White House (@WhiteHouse) August 15, 2025
Putin je izjavio i da je 2022. godine probao da uveri tadašnjeg američkog predsednika Džozefa Bajdena da situacija u Ukrajini ne sme da se razvije onako kako se razvila, ali u tome nije uspeo. Putin je dodao i da je Bajdenu jasno stavio do znanja da je svojom politikom napravio veliku grešku.