Зрењанинска лига: Барбат донео победу

​​​​​​​Војводина (Б) - Банат (Ч) 3:2 (1:2)
fudbal lopta

БАШАИД: Стадион Војводине, гледалаца 100, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Барбат у 29. 53. и 60. за Војводину, а Добрић у 9. и Јевић у 40. минуту за Банат.

ВОЈВОДИНА: Михок, Танацков, Шошић, Селаковић, М. Гаврић (Сараволац). Н. Гаврић, Г. Попов, Д. Попов, Милин (Др. Попов), Барбат (Да. Попов), Докман.

БАНАТ: Сладовић, Радојковић, Радојчић, Грубор, Миленковић (Кустриловић), И. Јовић, Пескић (Ђорђевић), Бајкин, Добрић, Н. Јовчић, Максимовић (Ковач).

У борби за опстанак у Подручној лиги Башаици су дошли до три велика бода. Заслуга за то припада троструком стрелцу Саши Барбату.

Гости из Ченте, иначе по свему судечи другопласирана екипа повели су у 9. минуту лепим поготком Добрића, а изједначио Барбат у 29. минуту. Пет минута пре краја преко Јевића Банат је повео.

У наставку Војводина је била боља а у 53. минуту Барбат је постигао изједначујући гол а у 60. и трећи вредан три бода.

М. С.

Црвена звезда - Младост (БД) 3:2 (3:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Крyалин у 3. (из пенала), Марковић у 37. и Петровић у 43. за Црвену звезду, Митровић у 60. (из пенала), Срдић у 86. минуту за Младост. Жути картони: Пенавски (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: П. Ољача, Марковић, Н. Ољача, Џапа (Марков), Спахић, Петровић, Грубор, Медић, Пенавски, Солеша (Васичин), Крyалин.

МЛАДОСТ: Мишков, Голе, Марић, М. Топаловић, Митровић, Мил. Топаловић, Срдић, Каурин (Мандић), Митровић, Новковић, Радуловић.

Домаћин је могао да слави убељивије да су нападачи искористили неколико изузетних шанси, овако чак се домаћин морао да сачува гол разлике, јер су гости играли скоро на све или ништа.

У одбрани су се организовано бранили, а играли на контре што је резултирало на крају утакмице.

М. Рачић

Русанда - Војводина (НМ) 0:0, Пролетер - Борац 0:3, Младост (Л) - Билећанин 6:0, Омладинац - Лехел 3:2, Црвена звезда (РС) - Младост (БД) 3:2, Црвена звезда (ВС) - Крајина 2:3, Војводина (Б) - Банат 3:2, Нафтагас (Е) - Нафтагас (Б) 5:0.

1. Крајина            27     22     4      1      97:26        70

2. Банат              27     20     1      6      76:28        61

3. Борац             27     16     7      4      73:30        55

4. Ц. звез. (РС)   27     15     6      6      71:33        51

5. Русанда          27     13     8      6      45:39        47

6. Ц. звез. (ВС)   27     12     8      7      32:20        44

7. Млад. (БД)     27     12     3      12     49:38        39

8. Млад. (Л)        27     11     3      13     59:48        36