(FOTO, MAPA) BAGERI RAVNAJU NA DEONICI 4 FRUŠKOGORSKOG KORIDORA Intenzivni radovi na trasi obilaznice oko Rume
Direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić oglasio se na svom Instagram profilu povodom nastavka izgradnje na Fruškogorskom koridoru na Deonici 4:
”Danas sa šefom projekta @koridorisrbije_ Nikolom Karadžićem i menadžerom projekta @crbc.serbia Milijanom Milićem u obilasku radova na izgradnji obilaznice oko Rume - Deonica 4 Fruškogorskog koridora.
U toku su intenzivni zemljani radovi na trasi buduće brze saobraćajnice”, istakao je Antić.
Inače, obilaznica oko Rume je ključna 4. deonica Fruškogorskog koridora (brze saobraćajnice Novi Sad – Ruma), projektovana da rastereti gradski centar od tranzitnog saobraćaja, posebno teretnog koji ide ka Šapcu i BiH i dužine je 10,5 kilometara.
Povezuje državni put IB reda br. 21 sa budućim brzim putem, a radovi su u toku u sklopu izgradnje koridora.
Ovo su ljučne informacije o obilaznici oko Rume:
Projekat: Deo je velikog infrastrukturnog projekta Fruškogorski koridor.
Funkcija: Povezuje Novi Sad, Irig i Rumu, preusmeravajući saobraćaj sa opterećenog centra grada.
Deonica 4: Ovo je završna deonica koja spaja put iz pravca Iriga sa ostatkom putne mreže oko Rume.
Aktuelnosti: Usled izgradnje i drugih radova, povremeno se menjaju režimi saobraćaja u okolini Rume, često se koristi obilaznica kroz industrijsku zonu.