MILJENKU JERGOVIĆU URUČENA NAGRADA „ALEKSANDAR TIŠMA”: ”Čini mi se da smo se previše dobro razumeli, s obzirom na uloge koje su nam namenjene”
24.06.2026.
16:32
16:36
Komentari (0)
Književniku Miljenku Jergoviću danas je u Svečanoj sali Matice srpske uručena nagrada „Aleksandar Tišma”. Ovo priznanje, koje dodeljuje Fondacija koja nosi ime velikog novosadskog, vojvođanskog, srpskog, evropskog i svetskog pisca, Jergović je dobio odlukom žirija u kojem su bili Ilma Rakuza (Švajcarska), Karl-Markus Gaus (Austrija), Vladislava Gordić Petković (Srbija), Matijas Enar (Francuska) i Laslo Marton (Mađarska).