МИЉЕНКУ ЈЕРГОВИЋУ УРУЧЕНА НАГРАДА „АЛЕКСАНДАР ТИШМА”: ”Чини ми се да смо се превише добро разумели, с обзиром на улоге које су нам намењене”
24.06.2026.
16:32
16:36
Коментари (0)
Књижевнику Миљенку Јерговићу данас је у Свечаној сали Матице српске уручена награда „Александар Тишма”. Ово признање, које додељује Фондација која носи име великог новосадског, војвођанског, српског, европског и светског писца, Јерговић је добио одлуком жирија у којем су били Илма Ракуза (Швајцарска), Карл-Маркус Гаус (Аустрија), Владислава Гордић Петковић (Србија), Матијас Енар (Француска) и Ласло Мартон (Мађарска).