Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

KADA PROBATE KUTABE, PRAVIĆETE IH STALNO! Ovaj azerbejdžanski specijalitet krije hrskavo testo i sočan fil od sira i zeleniša

11.08.2026. 17:23 17:31
Piše:
Izvor:
Dnevnik/24.sedam
а
Foto: youtube prinstcrin/ The Cooking Foodie

Ako ste u potrazi za jelom koje se brzo priprema, a istovremeno donosi nešto drugačiji ukus na sto, kutabi bi mogli da budu odličan izbor.

Ovaj tanki, punjeni specijalitet posebno je zanimljiv zbog kombinacije hrskavog testa, kremastog sira i svežeg zeleniša.

Kutabi potiču iz azerbejdžanske kuhinje, a njihova priprema ne zahteva rernu niti komplikovane tehnike. Peku se direktno na dobro zagrejanom suvom tiganju, a nakon pečenja premazuju puterom, čime postaju još ukusniji i mirisniji.

Sastojci

Za testo:

350 gr brasna

180 ml vode

½ kasicice soli

2 kasike biljnog ulja

Za nadev:

200 gr mocarele

150 gr ovčijeg sira (ili mladog belog sira)

а
Foto: youtube prinstcrin/ The Cooking Foodie

150 gr svežeg spanaća

1 veza peršuna

1 veza mirođije

4 stabljike mladog luka

sveže mleveni crni biber po ukusu

puter za premazivanje

 

Priprema

U većoj posudi pomešajte brasno, so, vodu i biljno ulje. Zamesite mekano i elasticno testo, pa ga pokrijte i ostavite da odmori oko 30 minuta.

Spanać, peršun, mirođiju i mladi luk sitno isec­kajte. Sireve krupno izrendajte, dodajte zeleniš, sve dobro izmesajte i zacinite sveže mlevenim crnim biberom.

Testo podelite na 8 do 10 jednakih delova. Svaki deo razvucite što tanje u krug. Na jednu polovinu rasporedite nadev, preklopite drugom polovinom i dobro pritisnite ivice da fil ne ispada tokom pečenja.

Kutabe pecite na dobro zagrejanom suvom tiganju po 2–3 minuta sa svake strane, dok ne dobiju lepu zlatnu boju.

Čim ih sklonite sa tiganja, premažite ih otopljenim puterom i poslužite ih tople.

Dnevnik/24.sedam

Izvor:
Dnevnik/24.sedam
Piše:
Pošaljite komentar