UKRAJINCI IZVELI MASOVAN NAPAD TOKOM NOĆI Uništena protivvazdušna odbrana, eksplozije odjekuju
Rusko logističko čvorište u okupiranoj Luganskoj oblasti gori, javljaju ukrajinski mediji i dodaju da je tokom noći prijavljen napad na tu oblast bespilotnim letelicama.
Ruska logistika u privremeno okupiranom Lugansku gori -rekao je šef centra za dezinformacije Andrij Kovalenko.
O napadu bespilotnih letelica izveštali su lokalni mediji, objavljujući snimak na kom se vidi zapaljeno logističko čvorište i zvuk bespilotnih letelica.
Ruski državni mediji izvestili su da je preko 20 bespilotnih letelica letelo iznad Luganske oblasti, pozivajući se na ruske posrednike u regionu.
Ukrajinska vojska redovno napada vojne ciljeve na teritorijama pod ruskom okupacijom i duboko u Rusiji u pokušaju da umanji borbenu moć Moskve dok nastavlja rat protiv Ukrajine, saopštavaju ukrajinski mediji.
Ukrajinska vojna obaveštajna služba (HUR) uništila je tri ruska sistema protivvazdušne odbrane koristeći bespilotne letelice u okupiranoj oblasti Zaporožja 14. juna.
"Udarni majstori bespilotnih letelica Odeljenja za aktivne operacije HUR-a ukrajinskog ministarstva odbrane otkrili su i uništili skupe sisteme protivvazdušne odbrane ruskih osvajača na privremeno okupiranoj teritoriji regiona Zaporožja", izvestio je HUR u postu na Telegramu.
Ruski Buk-M3, Pantsyr S1 i 9S19 Imbir radar iz sistema protivvazdušne odbrane S-300V uništeni su u ukrajinskom napadu bespilotnim letelicama.