Aleja pesnika da se oslobodi naknade
Najviše pritužbi imaju na buku koja dopire iz kafića i klubova u Ulici Laze Telečkog, a po njihovim rečima, svi kafići u toj ulici krše odluku o radnom vremenu. Iako su se već obraćali i policiji i nadležnim gradskim institucijama, njihov problem i dalje traje pa su zamolili članove Komisije da im pomognu u njegovom rešavanju.
Udruženje učesnika oružanih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije predložilo je da se spomenik posvećen žrtvama rata na platou kod Spensa popravi i da se pored njega postavi ploča s imenima i prezimenima Novosađana poginulih u oružanim sukobima tokom devedesetih godina. To udruženje je prethodno podnelo predstavku da se za ratne veterane i supruge preminulih veterana odobri dobijanje godišnje karte za sve gradske i prigradske linije JGSP-a „Novi Sad”, kao i da im se odobri popust kod plaćanja računa objedinjene naplate u visini od 30 odsto od ukupnog mesečnog zaduženja. Iz Gradske uprave za socijalnu i dečju zaštitu odgovoreno je da su utvrđeni kriterijumi za oslobađanje dela obaveze plaćanja komunalnih proizvoda i usluga i da ratni veterani ne spadaju u kategorije koje ostvaruju ta prava. Saopšteno je da je Zavod za zaštitu spomenika kulture odgovorio komisiji na pitanje o mogućnostima za oslobađanje plaćanja naknade za spomen-grobna mesta, koje je postavilo Društvo za rusinski jezik „Mikola Kočiš“.
U Zavodu za zaštitu spomenika kulture smatraju da je uvršćivanje grobnih mesta Miroslava Antića i Mikole Kočiša, kao i još 300 pokojnika, u spomen-grobna mesta, po gradskoj odluci iz 1993. godine, dovoljan osnov za oslobađanje naknade za održavanje grobnih mesta. U toj odluci je navedeno i da se novac za uređivanje i održavanje spomen-grobnih mesta obezbeđuje u Društvenom fondu za građevinsko zemljište na osnovu godišnjih programa JKP „Lisje” i putem donatorstva.
J. R.