Алеја песника да се ослободи накнаде
Највише притужби имају на буку која допире из кафића и клубова у Улици Лазе Телечког, а по њиховим речима, сви кафићи у тој улици крше одлуку о радном времену. Иако су се већ обраћали и полицији и надлежним градским институцијама, њихов проблем и даље траје па су замолили чланове Комисије да им помогну у његовом решавању.
Удружење учесника оружаних сукоба на простору бивше Југославије предложило је да се споменик посвећен жртвама рата на платоу код Спенса поправи и да се поред њега постави плоча с именима и презименима Новосађана погинулих у оружаним сукобима током деведесетих година. То удружење је претходно поднело представку да се за ратне ветеране и супруге преминулих ветерана одобри добијање годишње карте за све градске и приградске линије ЈГСП-а „Нови Сад”, као и да им се одобри попуст код плаћања рачуна обједињене наплате у висини од 30 одсто од укупног месечног задужења. Из Градске управе за социјалну и дечју заштиту одговорено је да су утврђени критеријуми за ослобађање дела обавезе плаћања комуналних производа и услуга и да ратни ветерани не спадају у категорије које остварују та права. Саопштено је да је Завод за заштиту споменика културе одговорио комисији на питање о могућностима за ослобађање плаћања накнаде за спомен-гробна места, које је поставило Друштво за русински језик „Микола Кочиш“.
У Заводу за заштиту споменика културе сматрају да је увршћивање гробних места Мирослава Антића и Миколе Кочиша, као и још 300 покојника, у спомен-гробна места, по градској одлуци из 1993. године, довољан основ за ослобађање накнаде за одржавање гробних места. У тој одлуци је наведено и да се новац за уређивање и одржавање спомен-гробних места обезбеђује у Друштвеном фонду за грађевинско земљиште на основу годишњих програма ЈКП „Лисје” и путем донаторства.
Ј. Р.