Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

CEO REGION ODAJE POČAST HALIDU BEŠLIĆU Novosađani se opraštaju uz sevdalinke i suze MILJACKA ZAUVEK U SRCIMA (FOTO, VIDEO)

12.10.2025. 17:16 17:43
Piše:
Izvor:
Dnevnik, I. Karan
Халид
Foto: Dnevnik, I. K.

Fanovi i poštovaoci velikog muzičara Halida Bešlića opraštaju se danas od njega širom regiona, ali i sveta.

Nekoliko stotina Novosađana je, uz pesmu i suze, poslednju počast velikom umetniku sevdalinke odalo na platou ispred Spensa. „Srcem za Halida“ održava se ovog popodneva od 17 časova. 

Halid Bešlić preminuo je u 72. godini, 7. oktobra, a danima se estrada i zemlje regiona opraštaju od pevača. Svi ističu da je pre svega bio veliki čovek, a prethodnih dana smo mogli da vidimo dirljive priče o njemu.

халид
Foto: Dnevnik, I. K.

Poštovaoci njegove muzike pevaju za poslednji ispraćaj širom sveta,  od Sarajeva do Sidneja, preko Nemačke i Austrijeu 50 gradova širom Balkana i sveta.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

 I Subotičani su  danas plakali za Halidom.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

 

Izvor:
Dnevnik, I. Karan
Piše:
Pošaljite komentar