Fudbaleri Proletera odigrali nerešeno protiv Mladosti

02.11.2020. 09:09 09:10
Izvor: pixabay.com

Nikada i nijednoj ekipi nije lako kada gostuje u Lučanima, jer domaća Mladost tamo nema puno milosti.

Ustalom, u ovoj sezoni samo je Crvena zvezda uspela da odnese bodove iz varoši u zapadnoj Srbiji, a svih preostalih pet utakmica Lučanci su rešili u svoju korist. Sada su uspeli u naumu da ostanu neporaženi protiv domaćina fudbaleri novosadskog Proletera, koji su nastavili vlastiti niz susreta u kojima nisu osetili gorčinu poraza i nanizali su ih već sedam.

Kapiten Siniša Babić i saigrači i dalje se izuzetno visoko kotiraju na tabeli Superlige i nagoveštavaju još bolje partije u nastavku sezone.

Viđena je veoma tvrda, prava takmičarska utakmica, u kojoj nije bilo puno prilika koje mogu da se okarakterišu kao stopostotne. U prvih 45 minuta domaćin je bio bolji rival, imao češće loptu u posedu, ali su mreže mirovale.

U nastavku je četa trenera Branka Žigića zaigrala bolje, stvorila nekoliko poluprilika, ali njih nisu uspeli da realizuju Pejić, Mirosavljev i Kojić, pa je rezultat ostao isti kao i pre početka utakmice, dakle 0:0. Bio je to i najrealniji ishod ovog, za obe ekipe, veoma važnog duela.

S. R.

LUČANI: Stadion Mladost Lučani, igrano bez prisustva gledalaca, sudija: Lukić (Beograd). Žuti kartoni: Milošević, Cvetković, Babić, L. Jovanović, Šatara (Mladost), a Mirosavljev, Kojić, Milenković (Proleter).

MLADOST: Zečević, Milošević, L. Jovanović, Krajišnik, Kos, Radivojević, Babić (Odita), Cvetković, Ješić, P. Jovanović, Šatara.

PROLETER: Petrić, Pejić, Mirosavljev, Kovačević, Joković, Andrejević, Milošević, Babić (Bacanović), Živojinović (Galić), Milenković (Vesić), Kojić.