LETONIJA "PRESLIŠALA" PORTUGALCE: MVP poluvreme Porzingisa
Košarkaši Letonije savladali su Portugal rezultatom 78:62 u okviru četvrtog kola grupe A na Evrobasketu.
Izabranici Luke Bankija su odigrali kompletnu utakmicu i bez stresa došli do drugog trijumfa na Evropskom prvenstvu.
Preuzela je Letonija kontrolu od samog početka meča, kada je koketirala sa dvocifrenom prednosti, ali je Portugal odigrao sjajan finiš prve deonice i spustio se na samo poen razlike. Ipak, preloman momenat je bila druga četvrtina, koju je domaća selekcija rešila u svoju korist 27:7. Blistao je Kristaps Porzingis, prva violina Letonaca. Od tog udarca Portugal nije mogao nikako da se oporavi, iako su Keta i Lisboa pokušavali da spuste prednost, međutim, imala je protivnička reprezentacija odgovor na sve. Došlo je do malog opuštanja kod Letonaca u poslednjoj deonici, kada je sve bilo rešeno, pa je Portugal smanjio razliku, ali su izabranici Luke Bankija i pored toga priveli meč kraju bez problema.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Porzingis sa 21 poenom, od toga 17 u prvom poluvremenu, i devet skokova, a pratili su ga Davis Bertans sa 14, Šmits 13 i Dairis Bertans sa 11. Kod Portugalaca se istakao Lisboa sa 17 poena i Keta sa 16, uz sedam skokova.
Poslednje, peto kolo u grupi A na programu je u sredu, a sastaće se: Estonija - Portugalija (13.45), Češka - Letonija (17) i Srbija - Turska (20.15).