PARTIZAN VEZAO TREĆI PORAZ: Čudesna trojka Klajburna za pobedu Barselone
Košarkaši Barselone savladali su Partizan sa 78:76 u okviru osmog kola Evrolige.
Čovek odluke je bio Vil Klajburn. Krilo Barselone je na 34 sekunde do kraja postigao trojku za vođstvo i konačan rezultat – napad je isticao, a nekada najbolji strelac Evrolige pogodio preko ruke sa skoro pola terena. Potom je Sterling Braun promašio polaganje za Partizan i izabranici Đoana Penjaroje su sačuvali prednost i trijumfovali.
Posle izjednačenog početka, Barselona je napravila seriju 8:0 trojkama Šengelije i Klajburna, zaključno sa zakucavanjem Ernangomesa. Ali, imao je Partizan spreman odgovor. Željko Obradović je zvao tajm-aut gde je trgao svoje izabranike, a oni su odgovorili serijom 17:0. Plesali su crno-beli po parketu, a publika je dodatno dala vetar u leđa sjajnim navijanjem u tim momentima. Ipak, stao je Parni valjak u jednom trenutku, što su gosti iz Katalonije uspeli da iskoriste i vrate se u meč. Pojačao je Partizan tempo u finišu prvog poluvremena, a sve je začinio Braun trojkom, kojom su izabranici Željka Obradovića otišli na 8, a sa tom prednosti su i otišli na veliki odmor.
Dobro je počeo Parni valjak drugo poluvreme, ali usledila je serija gostiju 9:0, kojom su se totalno vratili u utakmicu. Od tog momenta, pa sve do kraja susreta su se timovi smenjivali u vođstvu. Niko nije mogao da se odlepi, konstantno su disali jedni drugima za vrat i bilo je jasno da nas čeka drama u finišu. Tamo je ušao Partizan sa prednosti, ali nekoliko grešaka su ga koštale pobede. Na sve to se nadovezala neverovatna trojka Klajburna na isteku napada, skoro sa pola terena u poslednjem minutu. Blistao je pre toga Tajrik Džons, davao je poene, skako, asistirao, ali na kraju to nije bilo dovoljno za pobedu crno-belih. Mogao je Braun da donese makar produžetak Partizanu, ali je promašio polaganje, i tu je bio kraj za domaću ekipu, koja je propustila da posle 15 godina slavi protiv Katalonaca.
Klajburn je meč završio sa 14 poena, 4 skoka i 3 asistencije. Najbolji igrač Barselone bio je krilni centar Toko Šengelija. Reprezentativac Gruzije je bio enigma za odbranu crno-belih u drugom poluvremenu i meč završio sa 24 poena, po 5 skokova i asistencija i 4 ukradene lopte. U pobedničkom sastavu su se istakli još i plejmejker Tomaš Satoranski (11 poena, 5 skokova, 3 asistencije) i bek Kevin Panter (10 poena, po 4 skoka i asistencije.
Partizan su predvodili Tajrik Džouns i Duejn Vašington. Centar crno-belih je meč završio sa dabl-dabl učinkom (15 poena, 13 skokova i 7 asistencija), dok je plejmejker postigao 21 poen i zabeležio tri asistencije pride. Zapažene role u ekipi Željka Obradovića imali su još i Sterling Braun (9 poena, 7 skokova, 3 asistencije), Isak Bonga i Vanja Marinković sa po 9 poena.
U narednom kolu Partizan gostuje Olimpijakosu koji je večeras kod kuće savladao Hapoel rezultatom 62:58.