JOŠ JEDNO POSTOLJE ZA ADRIANU VILAGOŠ: Naša atletičarka treća na Memorijalu „Boris Hanžeković“
26.06.2026.
19:25
19:27
Komentari (0)
Atletičarka Srbije Adriana Vilagoš osvojila je treće mesto u bacanju koplja rezultatom 60,04 metra na Memorijalu „Boris Hanžeković“ u Zagrebu.
Državna rekorderka (67,22 m) ostvarila je ovaj hitac u prvoj seriji, a potom su usledila slabija ostvarenja – najpre prestup u drugom pokušaju, pa 59,22 m, 59,80 m, 56,25 m i za kraj 58,10 m.
Vilagoš je ove sezona najdalje bacila 63,64 metra, a sledeći izazov joj je miting Dijamantske lige u Parizu u nedelju, a za sada u ovoj seriji prestižnih svetskih smotri ima osvojene dve treće pozicije, u kineskom Sjamenu i Oslu.
Sada je u Zagrebu trijumfovala Švajcarkinja Leoni Hugli rezultatom 61,14 m, a drugo mesto pripalo je Amerikanki Medison Viltru sa 60,17 m.