ЈОШ ЈЕДНО ПОСТОЉЕ ЗА АДРИАНУ ВИЛАГОШ: Наша атлетичарка трећа на Меморијалу „Борис Ханжековић“
26.06.2026.
19:25
19:27
Коментари (0)
Атлетичарка Србије Адриана Вилагош освојила је треће место у бацању копља резултатом 60,04 метра на Меморијалу „Борис Ханжековић“ у Загребу.
Државна рекордерка (67,22 м) остварила је овај хитац у првој серији, а потом су уследила слабија остварења – најпре преступ у другом покушају, па 59,22 м, 59,80 м, 56,25 м и за крај 58,10 м.
Вилагош је ове сезона најдаље бацила 63,64 метра, а следећи изазов јој је митинг Дијамантске лиге у Паризу у недељу, а за сада у овој серији престижних светских смотри има освојене две треће позиције, у кинеском Сјамену и Ослу.
Сада је у Загребу тријумфовала Швајцаркиња Леони Хугли резултатом 61,14 м, а друго место припало је Американки Медисон Вилтру са 60,17 м.