Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

DRŽAVA NAJAVILA NOVI SET POMOĆI Povećanje primanja, jeftiniji lekovi, više bolnica i domova zdravlja širom Srbije EVO ŠTA OČEKUJE PENZIONERE

10.06.2026. 07:23 07:43
Piše:
Izvor:
Kurir
пензије
Foto: Ilustracija/ Canva

Dodatno povećanje penzija, novi paket lekova i njihovo sniženje, ulaganje u zdravstvene centre u svim delovima Srbije, otvaranje auto-puta Čačak-Kraljevo do Vidovdana, ubrzana izgradnja pruge kojom će se od centra Beograda do aerodroma stizati za 15-20 minuta i još mnogo važnih stvari koji će poboljšati svakodnevni život svakog čoveka u Srbiji, nalazi se u fokusu programa koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio građanima u ponedeljak uveče.

- Povećanja penzija će biti i tačka. Smislićemo model da obradujemo gotovo sve penzionere, ali posebno one sa najnižijim primanjima. Naš cilj je naravno da obradujemo sve, ali pogotovo njih, da to bude značajan iznos. Razgovaramo o snižavanju cena lekova. Ne želimo da dođemo do nestašice lekova. Ono što im je najvažnije za one koji idu na dijalizu, za one koji su kardiovaskularni bolesnici, dakle dijabetičari i drugi, za njih moramo da obezbedimo jeftinije lekove. Jer ne smemo da dozvolimo, mi možemo da se hvalimo putevima i hvalim se time, ponosan sam na to, i prugama, i novim kliničkim centrima, ali ako čovek od 70 godina nema za lek, jer taj lek košta 6. 000 dinara, a on ne može to da priušti dva ili tri puta jer ima poljoprivrednu penziju od 25. 000 dinara ili 31. 000 dinara, koliko je već, dakle, onda mu je teško da to priušti. Zamislite da nekome ko ne može da kupi taj lek da mu se dogodi izliv krvi u mozak ili bilo šta drugo. Zato tu brigu moramo da pojačamo do maksimuma, da pokažemo koliko nam je stalo do ljudi. Neću da govorim o lekovima za decu, jer takođe imate roditelje koji ne mogu da priušte svaki lek za dete - kazao je Vučić.Kako je predsednik istakao, predviđene su mere i za zdravstveni sistem,a jedna od glavnih briga je kako da adekvatna medicinska nega stigne do svakog mesta, sela i zaseoka i da se dođe do ljudi koji žive tamo.

лекови
Foto: Ilustracija/ Canva

- Hajde da dođemo do svih, da očistimo naše zdravstvene ustanove. Pogledajte šta sve gradimo, za 7-10 dana ćemo krenuti polaganje kamena temeljca za porodilište u Nišu. Ceo jug to čeka. Gradimo porodilišta, od Beograda do Niša do mnogih drugih mesta.Ne mogu da razumem da nismo u stanju da uložimo milion evra u stotinu domova zdravlja, 100 miliona, taman kao jedna bolnica koju gradimo. Napravićemo jedan komplet paket mera jer hoćemo da uložimo u zdravstvene centre, da sve bude čisto i nova galanterija, da se čovek oseća dostojanstveno kada dođe i da mu nije teško kad tu čeka. Tada će svaki čovek moći da vidi šta je to što radimo za njega. Čeka nas jedan temeljan i ozbiljan plan - dodao je šef srpske države.

Najznačajnije tačke novog paketa:

1. povećanje penzija, a posebno onima sa najnižim primanjima

2. snižavanja cena lekova

3. ulaganje i izgradnja novih zdravstvenih centara

4. nove pruge i autoputevi

5. pomoć zaposlenima i korisnicima usluga Centra za socijlani rad

Kurir

Izvor:
Kurir
Piše:
Pošaljite komentar