few clouds
22°C
10.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ДРЖАВА НАЈАВИЛА НОВИ СЕТ ПОМОЋИ Повећање примања, јефтинији лекови, више болница и домова здравља широм Србије ЕВО ШТА ОЧЕКУЈЕ ПЕНЗИОНЕРЕ

10.06.2026. 07:23 07:43
Пише:
Извор:
Курир
пензије
Фото: Илустрација/ Canva

Додатно повећање пензија, нови пакет лекова и њихово снижење, улагање у здравствене центре у свим деловима Србије, отварање ауто-пута Чачак-Краљево до Видовдана, убрзана изградња пруге којом ће се од центра Београда до аеродрома стизати за 15-20 минута и још много важних ствари који ће побољшати свакодневни живот сваког човека у Србији, налази се у фокусу програма који је председник Србије Александар Вучић представио грађанима у понедељак увече.

- Повећања пензија ће бити и тачка. Смислићемо модел да обрадујемо готово све пензионере, али посебно оне са најнижијим примањима. Наш циљ је наравно да обрадујемо све, али поготово њих, да то буде значајан износ. Разговарамо о снижавању цена лекова. Не желимо да дођемо до несташице лекова. Оно што им је најважније за оне који иду на дијализу, за оне који су кардиоваскуларни болесници, дакле дијабетичари и други, за њих морамо да обезбедимо јефтиније лекове. Јер не смемо да дозволимо, ми можемо да се хвалимо путевима и хвалим се тиме, поносан сам на то, и пругама, и новим клиничким центрима, али ако човек од 70 година нема за лек, јер тај лек кошта 6. 000 динара, а он не може то да приушти два или три пута јер има пољопривредну пензију од 25. 000 динара или 31. 000 динара, колико је већ, дакле, онда му је тешко да то приушти. Замислите да некоме ко не може да купи тај лек да му се догоди излив крви у мозак или било шта друго. Зато ту бригу морамо да појачамо до максимума, да покажемо колико нам је стало до људи. Нећу да говорим о лековима за децу, јер такође имате родитеље који не могу да приуште сваки лек за дете - казао је Вучић.Како је председник истакао, предвиђене су мере и за здравствени систем,а једна од главних брига је како да адекватна медицинска нега стигне до сваког места, села и засеока и да се дође до људи који живе тамо.

лекови
Фото: Илустрација/ Canva

- Хајде да дођемо до свих, да очистимо наше здравствене установе. Погледајте шта све градимо, за 7-10 дана ћемо кренути полагање камена темељца за породилиште у Нишу. Цео југ то чека. Градимо породилишта, од Београда до Ниша до многих других места.Не могу да разумем да нисмо у стању да уложимо милион евра у стотину домова здравља, 100 милиона, таман као једна болница коју градимо. Направићемо један комплет пакет мера јер хоћемо да уложимо у здравствене центре, да све буде чисто и нова галантерија, да се човек осећа достојанствено када дође и да му није тешко кад ту чека. Тада ће сваки човек моћи да види шта је то што радимо за њега. Чека нас један темељан и озбиљан план - додао је шеф српске државе.

Најзначајније тачке новог пакета:

1. повећање пензија, а посебно онима са најнижим примањима

2. снижавања цена лекова

3. улагање и изградња нових здравствених центара

4. нове пруге и аутопутеви

5. помоћ запосленима и корисницима услуга Центра за социјлани рад

Курир

Извор:
Курир
Пише:
Пошаљите коментар