ZA LIKVIDACIJU ALEKSANDRA JURIŠIĆA PETORO OKRIVLJENIH Podignuta optužnica za ubistvo u Sremskoj Mitrovici
Više javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici podiglo je optužnicu protiv petorice koja se terete za ubistvo Aleksandra Jurišića (34) iz Sremske Mitrovice, saznaje „Dnevnik”.
Kako je za naš list potvrđeno u tom tužilaštvu, optužnica je podignuta protiv okrivljenog S. B. (42) iz Vašice zbog krivičnog dela teško ubistvo u sticaju sa krivičnim delom nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i krivičnog dela falsifikovanje istrage, zatim protiv okrivljenih M. M. (32) iz mesta Međaši u Bosni i Hercegovini i M. T. (34) iz Laćarka zbog krivičnog dela teško ubistvo u pomaganju, kao i protiv okrivljenog S. K. (32) s prijavljenim prebivalištem u mestu Voćnjak i boravištem u Bijeljini, zbog krivičnog dela pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela, a protiv okrivljenog M. P. zbog krivičnog dela teško ubistvo u potstrekivanju.
Pokušaj ubistva
Kako su rekli u MUP-u nakon njegovog hapšenja, S. B. se sumnjiči i za pokušaj ubistva D. K. (58) iz Bačke Palanke. Na njega je u julu 2024. godine, u Ulici 20. oktobra u Bačkoj Palanci, ispaljeno nekoliko hitaca, koji su ga pogodili u nogu nanevši mu prostrelnu ranu na butini.
Brutalno ubistvo Aleksandra Jurišića dogodilo se 17. januara oko 18.30 časova ispred porodične kuće žrtve, a S. B., M. M., M. T. i S. K. su uhapšeni nekoliko dana kasnije, dok je M. P. lišen slobode u Bosni i Hecegovini i izručen je nadležnim organima Republike Srbije.
Iza rešetaka
Rešenjem Višeg suda u Sremskoj Mitrovici od 6. avgusta, prema okrivljenima S. B., M. M., M. T. i M. P. produžen je pritvor za 30 dana. Po istom rešenju, pritvor im može trajati najduže do 5. septembra.
Podsetimo, u „Beogradu na vodi“ uhapšen je S. B. i tom prilikom je policija kod njega pronašla pištolj. Osim njega, tada je priveden i državljanin Bosne i Hercegovine M. M., za kojim je Interpol u Beču raspisao međunarodnu poternicu za krivično delo u vezi sa drogom, dok je u Sremskoj Mitrovici slobode lišen M. T.
– Policija je operativnim radom otkrila stanove koje su koristili osumnjičeni, u Sremskoj Mitrovici i Beogradu, gde su se, kako se sumnja, skrivali S. B. i M. M., koji se sumnjiči za krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela teško ubistvo – naveo je nakon hapšenja ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.