Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

(VIDEO) LIDER SNS STIGAO SA BAJKERIMA NA PLATO ISPRED PALATE SRBIJA Vučević: Očekujem važne poruke za budućnost Srbije, dosta je bilo podela

27.06.2026. 16:25 16:52
Piše:
Izvor:
Dnevnik
вучеви
Foto: Dnevnik

Lider Srpske napredne stranke Miloš Vučević stigao je danas sa više od 200 bajkera iz Novog Sada na plato ispred Palate Srbija, uoči velikog skupa koji se održava u Beogradu.

Na platou se okupio veliki broj motociklista iz svih krajeva Srbije, a Vučević je poručio da bi u defileu ka centru grada moglo da učestvuje i do 3.000 bajkera.

– Veličanstveno je. Veoma je toplo, ali je odziv ljudi neverovatan. Nisam očekivao da će po ovoj vrućini, kada su već počeli odmori i školski raspust, doći ovoliki broj ljudi. Nikada nismo imali ovoliki broj bajkera na jednom mestu – rekao je Vučević.

Dodao je da mu je, kao dugogodišnjem motociklisti, posebno zadovoljstvo što je na čelu kolone bajkera stigao u Beograd.

– Kao neko ko je odrastao na biciklu i motociklu, ko je ceo život vozio motor, posebno uživam što sam sa više od 200 bajkera iz Novog Sada došao ispred Palate Srbija. Ljudi pristižu ne samo iz Beograda i sa severa zemlje, već iz svih krajeva Srbije. Mislim da bismo, kada krenemo ka centru grada, mogli da imamo i do 3.000 bajkera – kazao je Vučević.

On je istakao da je današnje okupljanje mnogo više od samog skupa bajkera.

– Ono što je važnije od broja bajkera i svih koji su došli jeste činjenica da ćemo danas, uoči Vidovdana, u glavnom gradu Srbije imati važan skup na kojem će se govoriti o najvažnijim pitanjima za budućnost Srbije, kao naše zajedničke, velike i nedeljive porodice – rekao je lider SNS.

Naveo je da sa nestrpljenjem očekuje obraćanje predsednika Srbije i predstavljanje političkih planova za naredni period.

– Nešto znam o tome kako bi lista mogla da se zove, ali ne u potpunosti. Videćemo šta će predsednik najaviti kada je reč o onome što nam predstoji, pre svega o parlamentarnim i predsedničkim izborima i formatu političkog nastupa. Najvažnije je da imamo jasan plan kako će nastaviti da rastu plate i penzije, kako dalje da gradimo puteve, obnavljamo lokalnu i regionalnu infrastrukturu i kako da ljudi žive bolje – poručio je Vučević.

Posebno je naglasio da je, kako je rekao, neophodno da prestanu podele u društvu.

– Kada kažem da prestanu podele, ne mislim na jednoumlje. Prirodno je da ne mislimo svi isto i da postoji više političkih opcija. Ali nije normalno ni pristojno da neko želi da vas ubije, lustrira ili zabrani samo zato što mislite drugačije, ili da vam unapred izriče presude kao preki sud 1945. godine. Srbija mora da kaže da to ne želi – rekao je Vučević.

On je dodao da, prema njegovom mišljenju, građani reaguju na dešavanja iz prethodnih meseci.

– Srbija ne želi ono što nam se dešavalo prethodnih 19 ili 20 meseci, kada su đaci izbacivani iz škola, studentima je bilo onemogućeno da uče, a ljudima da se normalno kreću. I ovo što danas vidite, po ovakvoj temperaturi, reakcija je ljudi na sve što su trpeli i ćutali. Sada žele da kažu – dosta je toga, hoćemo normalno da živimo – istakao je Vučević.

 

 Poručio je da Srbija ne sme da dozvoli nove podele među građanima.

 

– Nećemo dozvoliti da bilo ko posvađa bake i deke sa unucima, roditelje sa decom, ljude na severu sa onima na jugu, istoku ili zapadu zemlje, niti da se ljudi dele zato što žive na selu ili u gradu. Dosta je bilo podela. Nas nema mnogo i svaka podela je nepotreban luksuz. Srbija mora da bude ujedinjena, tako da su zastava, grb i himna iznad svih političkih razlika. To je ono što nas je danas okupilo – rekao je Vučević.

Vučević je istakao da je, kao dugogodišnji motociklista, ponosan što učestvuje u današnjem okupljanju.

– Za 52 godine, kao bajker sa višedecenijskim iskustvom, ponosan sam što mogu da učestvujem u ovome, svakako i kao deo SNS, da budemo deo ovog vidovdanskog sabranja i jasne poruke Srbije šta želi dalje – rekao je on.

Govoreći o političkim prilikama, Vučević je poručio da će građani na predstojećim izborima imati priliku da pokažu svoju volju.

– Evo nama izbora pred vratima i svima šansa da se oprobaju i vide šta narod zaista misli. Nije dovoljno da nešto „napumpate“ na društvenim mrežama i da se krećete u krugu istomišljenika. Na izborima ćemo čuti šta narod zaista misli – kazao je Vučević.

On je podsetio da sutra, na Vidovdan, predsednika Srbije očekuje više važnih događaja, navodeći da će, nakon obeležavanja praznika, biti odata počast moštima kneza Lazara u Ravanici.

– Kosovski zavet nije mit, već nešto što je naš DNK i što nas obavezuje, posebno u trenutku kada Srbi ne mogu slobodno da se kreću po Kosovu i Metohiji i kada ne možemo da budemo na Gazimestanu. Kosovski zavet je i dalje na snazi i živi u mislima i srcima našeg naroda, a biće prenet i budućim generacijama – poručio je Vučević.

Pozvao je građane da do 18 časova dođu na skup, ističući da neće biti veliki broj govornika, ali da će poruke biti, kako je naveo, važne i sadržajne.

– Videćete i robote i sve što predstavlja budućnost. To je spoj o kojem govorimo – idemo u budućnost, ali se ne odričemo svoje istorije. Naša istorija je padobran koji nas čuva i štit koji nas brani dok putujemo kroz sadašnje i buduće vreme. Želimo nove tehnologije, veće plate i penzije, ali ne želimo da se odreknemo onoga što je deo naše tradicije i identiteta – rekao je Vučević.

Dodao je da je ponosan na veliki broj okupljenih građana, a posebno na bajkere.

– Ponosan sam na ljude koji su se okupili, posebno na bajkere. I ja čekam da čujem šta će predsednik Aleksandar Vučić poručiti i koja će biti ključna poruka današnjeg skupa – kazao je on.

Vučević je naveo da očekuje da će se okupiti više od 3.000 bajkera i vozača, dodajući da su mnogi prešli i po nekoliko stotina kilometara kako bi prisustvovali skupu.

– Najvažnije je da svi bezbedno putuju i da se bezbedno vrate svojim kućama. Došli su ljudi iz Republike Srpske, Crne Gore, Severne Makedonije, jer imaju potrebu da budu sa svojom braćom. Verujem da će nas biti više od 3.000. Plato već postaje tesan i mislim da će ovo biti jedan od najvećih skupova bajkera koje je Srbija ikada videla – rekao je Vučević.

On je najavio da će kolona krenuti preko Gazele, Bulevarom kneza Miloša i Ulicom kralja Milana ka mestu održavanja skupa, a iza bajkera će se kretati i, kako je naveo, najveća srpska zastava ikada napravljena.

– Zastava će biti toliko dugačka da će se prostirati od Skajlajn kompleksa do Pionirskog parka. Ona mora da bude simbol jedinstva, poziv na sabranje i obaveza da čuvamo njene boje. Napad na zastavu je napad na svakog od nas – poručio je Vučević.

Vučević je dalje poručio:

"Mladi iz cele Srbije – pod impresijom sam ljudi koji se ovde okupljaju. Zaboravio sam na one koji su sa KiM krenuli peške, a to su najveći junaci. Bili su sa Aleksandrom Vučićem na otvaranju auto-puta kod Kraljeva. Veliko hvala ljudima koji su sa severa krenuli ka Beogradu, kao i iz drugih delova Vojvodine i Srbije. Praktično sa svih strana dolaze ljudi koji već tri i više dana pešače po ovoj vrućini, kao i Srbi iz Vukovara. Nekada te ljude zaboravimo, a nemamo pravo da zaboravimo bilo kog Srbina, gde god da živi.

Ovi blokaderi i njihovi ideolozi, posebno u poslednje vreme, kada su vodili Srbiju na katastrofalan način do 2012. godine, nametali su politički narativ da ne smemo da spomenemo ni Republiku Srpsku, ni da u Crnoj Gori ima Srba, ni da je KiM deo Srbije, niti da u Severnoj Makedoniji i Hrvatskoj žive Srbi. Kada bi se to spomenulo, nametali su osećaj da prizivate ratove, sukobe i sankcije. To je paklen i pokvaren plan.

U mom gradu, zašto je najveći napad na Gimnaziju „Jovan Jovanović Zmaj“ i na Novi Sad? Zato što je to napad na Maticu srpsku i Srpsko narodno pozorište, zato što je ova gimnazija legat barona Miloša Bajića srpskom narodu prilikom nastanka Srpske Vojvodine i stvaranja srpske priče na jugu tadašnje Ugarske i severu naše države. Oni hoće da ponište ono što je predstavljalo suštinu Srpske Vojvodine. To nisu napadi zato što neki profesor slučajno nešto ne zna ili nije zadovoljan, već je to napad da se institucije srpskog naroda na severu ugase, otmu, kako bi sutra rekli da to nije Srbija. To je potiskivanje Srbije sa severa. Neka se svako izjasni kako želi, ali kada neko briše epitafe sa dedovih grobova, onda znate da nešto ne valja.

Zato je važno da iz svih krajeva Srbije, iz Pčinjskog, Jablaničkog, Pirotskog, Topličkog, Rasinskog, Zlatiborskog okruga i drugih krajeva, kao i sa severa zemlje i iz Beograda, svi dođu pred Vidovdan, kao i naša braća sa KiM, iz Crne Gore i Severne Makedonije, da se narod sabere i kaže: dosta je bilo terora nad građanima, dosta ste nas mučili, hteli ste da nas proterate iz gradova u kojima smo rođeni, dali ste sebi za pravo da kažete ko sme da živi u kom gradu, koje dete sme da ide u školu, a koje na matursko veče. Dolazili ste nam u kuće i napadali porodice i decu. To čak ni okupatori nisu radili, jer ste hteli da stvorite nepodnošljivu atmosferu kako bi se drugi ljudi iselili. Ali ste se iznenadili kolika je otpornost i vitalnost naroda, koji vam je prvo pružio miran i tih otpor, a sada je sve glasniji.

Crna kutija, biračke kutije – oko te kutije, možemo je nazvati i „crna kutija“, koja bi trebalo da predstavlja jednu opomenu. Brzo zaboravljamo šta je bilo loše, ali ta kutija opomene treba sve da nas podseti. Bilo bi dobro kada bi mogla i duže da stoji na nekoj lokaciji, da podseća šta su sve radili oni koji se predstavljaju kao tobožnja mladost Srbije, govoreći da se bore za lepšu, uređeniju i napredniju Srbiju, punu demokratskih vrednosti i tekovina, a činili su upravo suprotno. Pričajući o borbi protiv nasilja, činili su nasilje, napadali i gasili institucije, a govoreći o želji da se narod ujedini, napravili su najgore podele.

Ako mi dozvolite, ne bih se posebno opredelio kojih bih pet tema izdvojio, da ne bih uticao. Ljudi mogu sami da razmisle, imaju više ponuđenih odgovora, ali iz mog izlaganja ste čuli šta je za mene najvažnije. Ja ću uvek biti fokusiran na ključna racionalna pitanja, narodna i državna pitanja. Baš kao neko sa severa države, zagledan ka Kosovu i Metohiji, i kao neko iz Vojvodine ko razume Republiku Srpsku, iz Novog Sada, koji kaže da je Beograd glavni grad svih nas, voleći svoj grad najviše na svetu, ali govoreći glasno i jasno da je Beograd glavni grad svih Srba. To su za mene najvažnije teme, uz bolji standard, da ljudi bolje žive, da češće putuju, da se druže, da imamo bolje sportske događaje, više koncerata i bolje pozorišne predstave. Ljudi hoće bolji život, a ne da razmišljaju da li će neki kreten da baci jaja ili kamen.

Tamo su uvek u prvom planu oni koji su bili neuspešni u svemu, najgori đaci, najnepopularniji u društvu, ljudi koji nisu imali devojku ili momka kada je trebalo, ljudi koji nisu bili birani da igraju fudbal za svoj školski ili lokalni tim, ljudi koji su uvek bili negde, ne preterano popularni. Dočekali su, nažalost, priliku da izbiju u prvi plan.

Poruka bajkera je poruka prisustva i brojnosti, da smo svi zajedno, bez obzira na to kako smo došli ovde, kako se krećemo, šta volimo i šta nam je hobi. Svi smo ujedinjeni oko Srbije. Nije lako okupiti 3.000 ljudi po bilo kom osnovu. To je veličanstveno – svi zajedno za Srbiju, našu porodicu, da ujedinimo našu Srbiju, da su zastava, grb i himna obaveza svih i nešto što mora da nas čuva i obavezuje.

Svim Srbima, posebno na Kosovu i Metohiji, čestitam Vidovdan. Kosovski zavet je živa reč koja obavezuje. Daće Bog da se ovako okupimo i na Gazimestanu. Možda to nećemo dočekati mi, ali hoće naši potomci."

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
(VIDEO) GRADONAČELNIK NOVOG SADA MOTOROM STIGAO NA SKUP U BEOGRADU “Svi žele da osete pozitivnu energiju i podrže predsednika Vučića“
žarko mićin

(VIDEO) GRADONAČELNIK NOVOG SADA MOTOROM STIGAO NA SKUP U BEOGRADU “Svi žele da osete pozitivnu energiju i podrže predsednika Vučića“

27.06.2026. 15:28 15:45
(VIDEO) PLATO ISPRED PALATE SRBIJA PUN BAJKERA, STIGAO I VUČEVIĆ!! Hiljade građana na putu ka centru Beograda gde će se održati veličanstveni skup
снс

(VIDEO) PLATO ISPRED PALATE SRBIJA PUN BAJKERA, STIGAO I VUČEVIĆ!! Hiljade građana na putu ka centru Beograda gde će se održati veličanstveni skup

27.06.2026. 10:45 16:44