Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

TAMO GDE JE CRKVA, TAMO I NAROD OPSTAJE, IZBORIĆEMO SE ZA JEDINSTVO Lider SNS Vučević poslao jasnu poruku tokom posete Republici Srpskoj i Episkopiji zvorničko-tuzlanskoj

06.08.2025. 13:14 14:35
Piše:
Izvor:
Dnevnik
miloš
Foto: Screenshot Instagram milosvucevic/Ilustracija

Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja boravi u poseti Episkopiji zvorničko-tuzlanskoj, gde je sa mitropolitom Fotijem razgovarao o svim bitnim temama.

-Čast mi je da sam danas u poseti episkopiji zvorničko-tuzlanskoj. Mitropolita znam odavno, iz istih smo krajeva panonskih. Semberija kao snažan deo Republike Srpske i blizak prema matici. Razgovarali smo o svim temama kako dalje da pomognemo i unapredimo, da vidimo šta treba uraditi oko veronauke, šta treba uraditi i oko obnove verskih objekata- rekao je Vučević.

Lider SNS je iskoristio priliku da mitropolita Fotija informiše o stanju o Srbiji, da čuje kako gleda na situaciju u Republici Srpskoj i BiH.

-Nastavićemo dalje da gajimo i čuvamo odnos. Što se tiče situacije, vrlo je komplikovana što se tiče srpskog naroda. što se tiče blokada , a videli ste šta se juče dešavalo, do situacije u Republici Srpskoj i najnovije odluke koja se tiče gospodina Dodika. Da ne kažem kolika je muka i stradanje našeg naroda na KiM. Trebaće nam mnogo strpljenja, mnogo više sabornosti i međusobne podrške da bismo izdržali i prevazišli sve ove prepreke koje su pred nama. I bez obzira na ustavom definisanu sekularnost u državi, nemoguće je odvojiti državu od crkve i crkvu od države, u smislu odluke ili razgovora o najvažnijem pitanju. Niko se ne meša u crkvene stvari, niti se crkva meša u državne stvari, ali je prirodno da se razgovara, da se posavetuju. Mislim da su to značajni razgovori, nasušno potrebni da bi naš brod vodio mirnije- naveo je. 

On je naglasio i da će sutra biti na obeležavanju stradanja Srba na Petrovačkoj cesti, kao izaslanik predsednika Republike Srbije te da će se još jednom pokazati jedinstvo našeg naroda bez obzira na kojim prostorima živi. 

-Nadam se da će ovo ludilo u Srbiji stati, da ćemo se presabrati, da ćemo sačuvati državu i RS. Samo nek se poštuje izvorni Dejtonski sporazum. Tamo gde je crkva tamo i narod opstaje- kazao je Vučević i dodao:

-Ne mogu olako da dajem izjave i da se zalećem sa bombastičnim izjavama. Republika Srpska ima predsednika koga je birao narod, a za sve dalje odluke koje treba da se donesu mislim da treba da bude konsenzus svih ključnih faktora u Republici Srpskoj i Srbiji. Predsednik Srbije je neko ko razgovara sa svim građanima Srbije, ali i sa svim Srbima bez obzira gde žive. Ovo je momenat kada se mora dostići nacionalni koncenzus. Mora da se očuva jedinstvo Republici Srpskoj. Ja kao pravnik ne mogu da objasnim kakva je to presuda protiv Dodika. Kako je to moguće da visoki predstavnik međunarodni, koji je postavljen nelegalno, donese neki akt, a na osnovu toga smene predsednika. Nije valjala Plavšić, Poplašen, sada ne valja Dodik. Najbolje da ni ne biramo predsednika Republike Srpske nego da nam ga oni postave ili još bolje da nema ni Republike Srpske. Negde mora biti granice. Srpski narod mora da čuva mir- zakljućio je lider Srpske napredne stranke.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar