Tuga u Kotor Varošu: Sutra sahrana Dragane koja je stradala u buktinji kod Omiša – upućen apel za pomoć porodici!
Dragana Antešević (34) iz Kotor Varoša, koja je tragično izgubila život u velikom požaru na području Omiša u Hrvatskoj, biće sahranjena u subotu, 22. avgusta, u 14 časova na Novom groblju u Kotor Varošu, prenose Nezavisne novine.
Informaciju je objavilo Udruženje građana "Korićani-Vlašić", upativši poziv javnosti da u skladu sa mogućnostima pruži podršku i pomoć Draganinom ocu Ranku Slavniću, članu ovog udruženja. Iz udruženja su izrazili saučešće porodici i istakli da su nezadovoljni odnosom lokalne zajednice prema ovom tragičnom slučaju.
Stradala Dragana je u Hrvatskoj boravila kao sezonski radnik, a životno je stradala 13. avgusta u vatrenoj stihiji iz koje je njena sestra Nikolina Slavnić uspela da pobegne i pronađe spas. Dešavanja i tragična sudbina mlade Kotorvarošanke duboko su potresli javnost u BiH i regionu.